Senegal’de hastanede çıkan yangında 11 bebek öldü


Senegal'de bir bölge hastanesinin yenidoğan bölümünde çıkan yangında 11 yeni doğan bebek öldü.
10 günlük bir bebek annesi olan Kaba, yenidoğan bölümünde çıkan yangında 11 yeni doğan bebeğin öldüğü Senegal’in Tivaouane kentinde bir hastaneden çıkarken annesi Ndeye Absa Gueye tarafından teselli ediliyor, 26 Mayıs 2022 .

ZOHRA BENSEMRA/REUTERS


Dakar, Senegal – Başkan Macky Sall, Senegal’deki bir hastanenin yenidoğan ünitesinde çıkan yangında 11 yenidoğanın öldüğünü söyledi. Sadece üç bebek kurtarılabildi.

Sall, Çarşamba günü geç saatlerde tweet attı, “Annelerine ve ailelerine en derin taziyelerimi sunarım.”

Belediye Başkanı Demba Diop, yangının başkentin 75 mil kuzeydoğusundaki Tivaouane kasabasındaki Mame Abdou Aziz Sy Dabakh Hastanesinde meydana gelen elektrik kısa devresinden kaynaklandığını söyledi.

Ölümcül yangın, kuzey Senegal’deki Linguere’deki bir hastanede çıkan yangında diğer dört yenidoğanın ölmesinden bir yıl sonra geldi.

Bir dizi başka ölüm de, bölgedeki en iyi hastanelerden bazılarına sahip olduğu bilinen Batı Afrika ülkesinde anne ve bebek sağlığıyla ilgili endişeleri artırdı.

Senegal'de bir bölge hastanesinin yenidoğan bölümünde çıkan yangında 11 yeni doğan bebek öldü.
Senegal’in Tivaouane kentinde, 26 Mayıs 2022’de yenidoğan bölümünde çıkan yangında 11 yeni doğan bebeğin öldüğü bir hastanenin önünde 10 günlük bir bebek annesi olan Kaba, tepki gösteriyor.

ZOHRA BENSEMRA/REUTERS


Bu ayın başlarında yetkililer, bir hemşirenin yardımcısı tarafından ölü ilan edilen bir bebeğin morgda hala hayatta olduğunu keşfettiler. Bebek daha sonra öldü.

Geçen yıl ülkenin kuzeyindeki Louga’da sezaryen için boş yere bekleyen hamile bir kadın öldü. Üç ebeye, tehlikede olan bir kişiye yardım etmedikleri için altı ay ertelenmiş hapis cezası verildi.

Cenevre’deki Dünya Sağlık Asamblesi’ne katılan Sağlık Bakanı Abdoulaye Diouf Sarr, Senegal’e dönüş gezisini kısa kesti.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/senegal-hospital-fire-newborn-babies-killed-neonatal-unit/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir