Teksas okuluna silahlı saldırı, dünya liderlerinden keder ve inançsızlık çığlıkları alıyor


Londra — Kitle Robb İlköğretim Okulu’nda silahlı saldırı Teksas, Uvalde’de yaptığı konuşma tüm dünyada yankı buldu, manşetlere taşındı ve hem başsağlığı diledi hem de değişim çağrıları yaptı.

Vatikan’da Papa Francis, trajedinin kendisini “kalbi kırık” bıraktığını söyledi ve “Ayrım gözetmeyen silah kaçakçılığına artık yeter demenin zamanı geldi” dedi.

Papa Francis, Vatikan'da haftalık genel izleyici topluyor
Papa Francis, 25 Mayıs 2022’de Vatikan’da haftalık genel izleyici kitlesini elinde tutuyor.

YARA NARDI/REUTERS


Ukrayna Devlet Başkanı, “Bu, tamamen masum çocukların öldürüldüğü tamamen barışçıl zamanlarda oluyor” dedi. Volodymyr Zelenskyy, uzaktan kumandayla konuşuyor Kiev’den Davos, İsviçre’deki Dünya Ekonomik Forumu’na. “Benim fikrimi istiyorsanız, o zaman savaş her yerdedir.”

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, “Stephen Colbert ile Geç Gösteri” konulu konuşmasında, “olanlar için çok üzgün olduğunu” söyledi ve ülkesinin nasıl olduğunu açıkladı. kabul edilen daha sert silah kontrol yasaları 2019’da bir beyaz üstünlükçü iki camide 51 ibadetçiyi vurup öldürdükten sonra.

“Böyle bir şeyin olduğunu gördüğümüzde herkes, ‘Bir daha asla… Ülkemizde silahlara, haşere kontrolü gibi şeylere ve biyolojik çeşitliliğimizi korumak için meşru ihtiyaçlarımız var, ancak askeri tarzda yarı otomatik bir şeye ihtiyacınız yok. Bunu yapmak için silah” dedi. “Yani, bundan kurtulduk.”


Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern silah kontrolü, bölücü söylem ve küreselleşme üzerine

13:37

1996’da bir toplu silahlı saldırının 35 kişinin ölümüne neden olduğu Avustralya’da, kapsamlı silah kontrol reformlarını teşvik etmekUlusal sayman Jim Chalmers, ABD’nin neden benzer adımlar atmadığını anlamadığını söyledi.

“Amerika Birleşik Devletleri gibi büyük bir ulusun bu kitlesel çekimler ve tüm bu silahlı şiddet ile nasıl böyle devam edebileceğini hayal etmek zor, anlamak zor” dedi.


Avustralya’da silah şiddeti kontrol ediliyor

06:16

Fransa’da Başkan Emmanuel Macron, Teksas’taki okula silahlı saldırıyı “korkakça” olarak nitelendiren bir tweet göndererek, “Amerikan halkının şokunu ve acısını ve şiddeti sona erdirmek için savaşanların öfkesini paylaşıyoruz” dedi.
Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/texas-school-shooting-world-reaction-leaders-pope-francis/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir