Dünyanın en büyük viski şişesi yaklaşık 1,4 milyon dolara satıldı


Yaklaşık 6 fit uzunluğunda bir şişe Scotch viski, dünyanın en büyüğü, bu hafta açık artırmada 1.375 milyon dolara satıldı. Tek malt viski, müzayede evine göre 1989 yılında İskoçya’nın Speyside kentindeki The Macallan’da damıtıldı. Lyon ve Turnbull.

Intrepid adlı şişe geçen yıl dolduruldu ve ardından dünyanın en büyük viski şişesi seçildi. Guinness Dünya Rekorları. 444 standart şişe veya 68.41 galon değerinde viski içerir.

viski-şişe-rekoru.jpg
Intrepid Ekibi ve Kaşifler Dwayne Fields FRGS, Karen Darke MBE, Will Copestake ve Olly Hicks, Guinness Dünya Rekoru Sertifikasyonu gününde.

Fah Mai ve Rosewin Holdings Plc


Fah Mai ve Rosewin Holdings’den Daniel Monk, projeyi babası Kaptan Stanley Monk’un anısına (açık artırma günü 80. doğum günü olacaktı) başlatmaya karar verdi ve macera, keşif tutkusu ve yardım etme arzusundan ilham aldı. Lyon ve Turnbull, birkaç hayır kurumu için para toplamak” dedi.

Intrepid, Sir Ranulph Fiennes, Sir Robin Knox-Johnston, Dr. Geoff Wilson ve Karen Darke MBE dahil olmak üzere “şişede yer alan dünyanın en öncü 11 kaşifinden” seçildi. Müzayede evine göre, “proje, kaşiflerin seçtiği çevresel, fiziksel ve zihinsel refah hayır kurumlarını destekliyor”.

Rekor kıran şişe Çarşamba günü açık artırmada kimliği belirsiz bir alıcıya satıldı. Müzayede evi, Intrepid’de kullanılan aynı viskinin birkaç “özel şişe seti ve minyatürünün” de satıldığını söyledi.

Rosewin Holdings’in operasyon direktörü Jon Land, “Bu sonuçtan hepimiz memnunuz” dedi. “Geçtiğimiz iki buçuk yılda, bu dev şişe ve temsil ettiği her şey, zorlu bir küresel iklimde keşif, hayallerin peşinden gitme ve genel pozitifliğe maruz kalmamızı sağladı. Özellikle 11 kaşife teşekkürler ve umarız. bu çılgınlar projesinin bir parçası olmaktan faydalandılar.”


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/intrepid-largest-whiskey-bottle-auction-macallan/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir