Kadın hostes için 15 ay hapis cezasına çarptırıldı


SAN DIEGO (AP) – uçuş sırasında Southwest Airlines uçuş görevlisinin suratına yumruk atan ve dişlerini kıran Kaliforniyalı kadın, 15 ay federal hapis cezasına çarptırıldı.

Vivianna Quinones ayrıca Salı günü San Diego’daki bir federal yargıç tarafından 23 Mayıs 2021’de Sacramento ile San Diego arasındaki Güneybatı uçuşuna yapılan saldırı için yaklaşık 26.000 dolar tazminat ve 7.500 dolar para cezası ödemesine hükmetti.

29 yaşındaki Sacramento’lu Quinones, gözetim altında serbest bırakılırken üç yıl boyunca uçmasına izin verilmeyen kadın ve öfke yönetimi derslerine veya danışmanlığına katılması gerekiyor.

Quinones geçen yıl uçuş ekibi üyelerine ve uçuş görevlilerine bir kez müdahale etmekten suçlu bulunarak, uçuş görevlisinin yüzüne ve kafasına vurduğunu ve yumruğunu sıkarak onu saçlarından tuttuğunu kabul etti. Salı günü yorum için ne kendisine ne de avukatına ulaşılamıyor.

Uçuşun son inişi sırasında, görevli Quinones’tan emniyet kemerini takmasını, tepsi masasını yere koymasını ve yüz maskesini düzgün bir şekilde takmasını istedi.

Yetkililer, bunun yerine Quinones’in görevliyi cep telefonuna kaydetmeye başladığını, onu ittiğini, ardından ayağa kalktığını ve diğer yolcular müdahale etmeden önce bir kadının yüzüne vurduğunu ve saçlarından tuttuğunu söyledi.

Saldırı, başka bir yolcunun cep telefonuna kaydedildi.

Anlaşma, hostesin üç dişinin kırıldığını, ikisinin kron ihtiyacı olduğunu, ayrıca çürükler ve altında bir kesik olduğunu ve dikiş gerektiren bir gözünün kaldığını belirtti.

ABD Başsavcısı Randy Grossman, “Yolcu güvenliğini sağlamak için hayati işler yapan uçuş ekibi üyelerine saldırılara izin verilmeyecek” dedi. Mahkeme sonrası açıklamasında.

Suçlanan Stacey Moy’daki FBI Özel Temsilcisi, “Uçak yolcularına çok güçlü bir mesaj gönderin – FBI, uçuş ekiplerine saldıran veya müdahale eden herkesi şiddetle takip edecektir.

Olay, koronavirüs pandemisi sırasında hava yolcularının yaramaz davranışlarındaki artışın bir parçasıydı ve uçuş görevlileri sendikası başkanının uçaklarda daha fazla federal hava mareşali istemesine yol açtı.

2021’de havayolları, Federal Havacılık İdaresi’ne 5000’den fazla rehbersiz yolcu vakası bildirdi.

FAA’ya göre bunların çoğu, yolcuların uçaktayken yüz maskeleri takması için federal gerekliliğe uymayı reddeden yolculardı, ancak yaklaşık 300 yolcu sarhoştu.

.


Kaynak : https://worldweeklynews.com/woman-got-15-months-in-prison-for-stewardess/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir