Nijerya’nın güneyindeki yardım etkinliği sırasında çıkan izdihamda en az 31 kişi öldü


Polis Associated Press’e Cumartesi günü güney Nijerya’daki bir kilise yardım etkinliğinde meydana gelen izdihamda 31 kişinin öldüğünü ve yedi kişinin yaralandığını söyledi.

Eyalet polis sözcüsü Grace Iringe-Koko’ya göre, Rivers eyaletindeki Kings Assembly pentekostal kilisesi tarafından düzenlenen programdaki izdihama yardım arayan çok sayıda kişi katıldı.

Kurbanların çoğu, kilise tarafından düzenlenen yıllık “Ücretsiz Alışveriş” yardım programına geldi. Hükümet istatistiklerine göre, 80 milyondan fazla insanın yoksulluk içinde yaşadığı Afrika’nın en büyük ekonomisi olan Nijerya’da bu tür olaylar yaygın.

Iringe-Koko, Cumartesi günkü yardım programının sabah 9’da başlaması gerekiyordu, ancak düzinelerce yerlerini korumak için sabah 5 gibi erken geldi, dedi Iringe-Koko. Bir şekilde kilitli kapıyı kırarak açtıklarını ve yedi yaralının “tedaviye yanıt verdiğini” de sözlerine ekledi.

Olay yerinden gelen videolar, yararlanıcılara yönelik giysi, ayakkabı ve diğer eşyaları gösterdi. Doktorlar ve acil servis çalışanları, yaralılardan bazılarını açık alanda yatarken tedavi etti.

Yetkililer izdihamın nasıl meydana geldiğini araştırırken “Ücretsiz Alışveriş” etkinliği askıya alındı.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/nigeria-stampede-deaths-church-charity-event/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir