Tropik Fırtına Agatha’nın Meksika’nın Pasifik kıyılarında “potansiyel olarak yaşamı tehdit eden” bir kasırga olması bekleniyor


Pasifik’teki 2022 kasırga sezonunun ilk tropikal fırtınası olan Agatha, Cumartesi günü Meksika’nın güney kıyılarında oluştu.

bu ABD Ulusal Kasırga Merkezi söyledi Agatha’nın bir kasırgaya dönüşmesi ve karaya yönelmesi bekleniyor ve fırtınanın “potansiyel olarak yaşamı tehdit eden” sel ve çamur kaymaları üretebileceğini de sözlerine ekledi.

Cumartesi sabahı, tropik fırtınanın merkezi, Puerto Angel’ın yaklaşık 220 mil güneybatısındaydı ve rüzgar 45 mil / saat idi.

agatha.jpg
Tropik Fırtına Agatha, bu NOAA uydu görüntüsünde 28 Mayıs 2022’de Meksika’nın Pasifik kıyılarında görülüyor.

NOAA


Fırtına batıya 5 mil hızla ilerliyordu, ancak kuzeye doğru bir dönüş yapması bekleniyordu.

Agatha’nın Salı gününe kadar karaya inebileceği güney eyaleti Oaxaca’nın kıyı kesimleri için bir kasırga saati verildi.

Fırtına, karaya ulaştığında 100 mil kadar yüksek rüzgarları toplayabilirken, merkez, yağmurları Oaxaca’nın dağlık arazisini vurduğu için “potansiyel olarak yaşamı tehdit eden ani sel ve çamur kaymaları” riskini belirtti.

Fırtınanın mevcut yolu onu Meksika’nın Kıstağı’nın dar belinden geçireceği için merkez, fırtına kalıntılarının Meksika Körfezi üzerinde yeniden ortaya çıkma şansı olduğunu söyledi.

Bu haftanın başlarında, Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi, 2022 sezonunun kasırgalar için normalin altında olacağını tahmin etti. doğu Pasifik Okyanusu.

Buna karşılık, NOAA, Atlantik Okyanusu’ndaki 2022 kasırga sezonunun üreteceğini tahmin etti. ortalamanın üzerinde aktivite, meydana gelmesi muhtemel 20’den fazla adlandırılmış fırtına aralığı ile. NOAA’nın İklim Tahmin Merkezi’ne göre, 1 Haziran’da başlayan ve 30 Kasım’a kadar devam eden bu kasırga sezonu, art arda ortalamanın üzerinde yedinci kasırga sezonu olabilir.
Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/tropical-storm-agatha-expected-hurricane-mexico-pacific-coast/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir