Rusya daha fazla zemin alıyor, ancak Ukrayna birlikleri ve sivilleri tereddütsüz kalıyor


Khriviy Rih, Ukrayna — Rusya, Rusya’ya karşı yıkıcı ateş gücü avantajını kullanıyor. Ukrayna ülkenin savunmasını kırmaya çalışmak, yavaş ama istikrarlı bir şekilde Rusya sınırının hemen ötesindeki doğu sanayi bölgesinde daha fazla toprak ele geçirmek. Vladimir Putin’in kuvvetleri, kara birlikleri Donbas bölgesinde giderek daha fazla küçük köyü ele geçirirken, Ukrayna’nın ikinci büyük şehri Kharkiv’i topçularla dövüyor.

CBS News muhabiri Imtiaz Tyab’ın bildirdiği gibi, Rus kuvvetleri kendi bölgelerinde sokak sokak, köy köy gidiyor. tüm Donbas’ı fethetmek için teklif.

Ukrayna başbakanı, Putin’in 24 Şubat’ta askeri personelden işgali başlatmasından bu yana 10 kat daha fazla sivilin öldürüldüğünü ve Rusya doğudaki saldırısını hızlandırırken, ölü sayısının sadece artmasından korktuğunu söyledi.


Rusya Ukrayna’nın doğusunda saldırıya geçti

02:53

Cumhurbaşkanı Zelenksyy, hafta sonu Kharkiv’i ziyaret etti. Büyük şehir Ukrayna’nın kontrolü altında, ancak bölge genelinde savaşlar hala devam ediyor ve Tyab’ın bildirdiği gibi, onu savunan Ukrayna birliklerinin sayısı Rus kuvvetleri tarafından 7’ye 1’den fazla.

Rusya’nın saldırısı şimdi daha çok kuzeye odaklanmış olsa da, Moskova’nın kuşatma taktiklerinin yarattığı dehşeti güneydeki Mariupol kentinden daha fazla hatırlatan bir şey yok. Yok edilen liman kentinden yeni video, göz alabildiğine uzanan toplu mezarları gösteriyor gibi görünüyor.

Ukrayna’nın yerle bir edilmiş kasaba ve şehirlerinde kalan birkaç kişinin acısı dayanılmaz olabilir. Bu yüzden Zelenskyy’nin hafta sonu Kharkiv’i ziyaret etmesi bir güç ve kararlılık gösterisiydi. Rusya’dan geri döndü birkaç hafta önce.

Zelenskyy, Rusya’nın işgali üç aydan uzun bir süre önce başladığından beri Kiev bölgesinin dışında görülmedi. Neredeyse tam bir yıkımla karşılandı.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy Harkov'u ziyaret etti
Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, Rusya’nın 29 Mayıs 2022’de ülkesini işgal etmeye başlamasından bu yana ilk kez Harkov bölgesini ziyaret ediyor.

Ukrayna Başkanlığı/Dergi/Anadolu Ajansı/Getty


Ancak Rusya yıpratma savaşını sürdürürken, Ukrayna halkı ülkenin en güçlü gizli silahıdır.

CBS News, güney-orta Ukrayna’daki Kryvyi Rih kasabasında, kadınların ön saflardaki birlikler için vücut zırhı yeleklerini bir araya getirmek için çok çalıştıkları bir tesisi ziyaret etti.

Kryvyi Rih Belediye Başkan Yardımcısı Serheii Miliutin, Tyab’a o gün orada çalışan herkesin “orduda sevdiklerinin olduğunu, bu yüzden işleri olabildiğince yüksek kalitede yapmaya özen gösterdiğimizi” söyledi.

Aşkın emeği daha net olamazdı. Ya çoğu Ukraynalının Vladimir Putin hakkındaki hisleri olabilir. Bölgedeki başka bir gönüllü merkezinin dışında, CBS News Rus liderin adını taşıyan sahte bir mezar taşı gördü.

Yerel gönüllü Oleg Zaboyak, Tyab’ın ekibine, kendisinin ve diğerlerinin Ukraynalı keskin nişancılar için eski ev plastiklerini kamuflaj haline getirdiği tesisi gezdirdi.

Ukrayna’nın savaş çabalarındaki en hayati çalışmalardan bazıları, ülkenin dört bir yanındaki bu tür merkezlerde yapılıyor. Tyab, kadınların savaş alanındaki araçları ve birlikleri örtmek için kamuflaj ağlarını ördüğünü izledi.

Valentyna Kryvda, kendisinin ve diğerlerinin yardım etmek için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Onun için bu, “üç ay boyunca burada tek bir gün bile tatil yapmadan çalışmak” anlamına geliyordu. Çünkü bunu yapmamız gerekiyor.

Donbas’ta ağır kayıplar vermesine rağmen, Ukrayna kuvvetleri hafta sonu Rus işgali altındaki büyük Kherson şehri çevresindeki üç köyün yakınındaki Rus birliklerini geri ittiklerini iddia ederek güneye doğru daha fazla karşı saldırıya geçiyor.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/ukraine-news-russia-donbas-offensive-zelenskyy-kharkiv-civilian-war-efforts/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir