İngiliz vatandaşı Shane Looker, 2014 yılında bavulda cesedi bulunan Taylandlı kadını öldürmekten suçlu bulundu.


Salı günü bir Tayland mahkemesi, bir İngiliz erkeği 2014 yılında nehre atılmış bir bavulun içinde parçalanmış cesedi bulunan bir kadını öldürmekten suçlu buldu.

Shane Kenneth Looker, 27 yaşındaki seks işçisi Laxami Manochat’ı bir otel odasında öldürüp cesedini atmaktan sekiz yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Polis, 51 yaşındaki gencin “Pook” lakaplı Laxami ile 1 Kasım 2014’te Bangkok’taki bir go-go bardan çıkarken, çiftin birlikte bir otele girerken görülmeden önce fotoğrafının çekildiğini söyledi.

Sadece Looker’ın binayı terk ettiği görüldü, bir komi büyük çantasının o kadar ağır olduğunu ve iki kişinin taşıması gerektiğini ve bir otel temizlikçisinin odanın çarşaflarının kanlı olduğunu söylediğini bildirdi.

Batıdaki Kanchanaburi kasabasındaki mahkemeden bir yetkili, “Sanık suçlamalardan suçlu bulundu ve 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı, ancak itirafı nedeniyle mahkeme, hapis cezasını ertelemeden cezasını yarı yarıya sekiz yıla indirdi.” Dedi.

Mae Klong Nehri
Mae Klong Nehri’nin tarihsiz fotoğrafı, Kanchanaburi, Tayland.

DeAgostini/Getty Images


Başka bir mahkeme yetkilisi, Looker’ın Laxami’nin annesine 10 milyon baht (300.000 $) artı faiz ödemesinin yanı sıra öldürülen kadının kızına iki milyon baht artı faiz ödemesine karar verildiğini söyledi.

Laxami’nin parçalanmış cesedi 6 Kasım 2014’te taşlarla dolu bir bavulun içinde bulundu ve Mae Klong Nehri’ne atıldı.

Looker’ın DNA’sı daha sonra tırnaklarının altında keşfedildi.

Kanchanaburi İl Mahkemesi 28 Ocak 2015’te “ölüm veya ölüm nedenini gizlemek amacıyla bir cesedi öldürmek ve gizlemek, taşımak veya imha etmek” suçundan tutuklama emri çıkardı.

Ancak Malezya sınırına giden bir trene binmeden önce haftalarca Tayland’ın lüks sahil beldesi Hua Hin’deki tatil evinde gözden düşen Britanyalı çoktan İspanya’ya kaçmıştı.

Looker, Haziran 2017’de, uluslararası bir tutuklama emri üzerine hareket eden İspanyol yetkililer tarafından parti adası İbiza’da gözaltına alındı.

Tayland’da insanlık dışı muameleye maruz kalacağını iddia ederek yıllarını iadeye karşı kapsamlı bir yasal savaşta geçirdi.

Sonunda, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Taylandlı yetkililerin ölüm cezasına çarptırılmayacağına dair güvence vermesinin ardından itirazını reddetti ve Temmuz ayında yargılanmak üzere krallığa gönderildi.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/shane-looker-convicted-2014-murder-laxami-manochat-body-suitcase-thailand/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir