Rusya’nın biyolojik “askeri laboratuvarlar” dezenformasyon kampanyasının hedeflerinde Detroit doğumlu Ukraynalı bilim adamıyla tanışın


Kiev – Karartılmış bir mutfakta siyah çay. Bu normal değil ama Ulana ve Marko Suprun’un kendilerini korumak için yapabilecekleri küçük bir fedakarlık daha. Rus bombardımanı Kiev evlerinde.

Kafalarındaki hedef çoğundan daha büyük, ancak Marko’nun CBS News muhabiri Chris Livesay’e söylediği gibi, “Eğer bir şey için ölecekseniz, bunu ayakta yapsanız iyi olur.”

lifesay-ukrayna-bioloabs-couple.jpg
Ulana ve Marko Suprun, Ukrayna’nın Kiev kentindeki evlerinde CBS News ile konuşuyor.

CBS Haberleri


Ukraynalı ebeveynler için Detroit’te doğan bir doktor olan Ulana, bir zamanlar Ukrayna‘Sağlık Bakanı. Ülkeye yardım etmek için eski Sovyet cumhuriyetinin tıbbi laboratuvarlarını modernize etmesiyle itibar kazandı. engel olmak ölümcül salgınlar

Ancak Rusya’nın dezenformasyonuna göre Ulana şeytani bir komplo kurdu. neden yerine bir.

Ulana, CBS News’e verdiği demeçte, dünyanın “buraya özellikle biyolojik laboratuvarlar tasarlamak, biyolojik silahlar yaratmak ve Ukraynalılar üzerinde deneyler yapmak için gelen bir CIA ajanı olduğuma” inanmasını istediğini söyledi.

Vladimir Putin rejimi, komplo teorisini ölümcül bir silah olarak kullandı. Putin ve üst düzey yardımcıları haftalardır Rusya’nın Ukrayna sınırındaki ABD “askeri laboratuvarlarının” işgal etmek için ihtiyaç duydukları nedenlerden biri olduğunu iddia ediyorlardı.


Rus biyolojik silah komplo teorisi içinde

03:20

CBS News verildi laboratuvarlardan birine özel erişim Rusya’nın yalanının hedefinde. Kolera ve şarbon gibi dünyanın en bulaşıcı hastalıklarından bazılarını tespit etmek ve teşhis etmek için inşa edildi.

Araştırma şefi Natalia Vidayko, Livesay’e verdiği demeçte, Kiev’deki hükümet referans laboratuvarının biyolojik veya başka herhangi bir silah üzerinde çalışmak için inşa edilmediğini söyledi.

lifesay-ukrayna-biolab.jpg
CBS News’den Chris Livesay, laboratuvarın baş araştırmacısı Dr. Natalia Vidayko tarafından Ukrayna’nın Kiev’deki referans laboratuvarına yönlendirilir.

CBS Haberleri


Hastaları hastalıklara karşı test ediyorlardı ve laboratuvarındaki tüm patojen numuneleri ve Ukrayna’daki diğer tüm örnekler, Rusya’nın işgalinden kısa bir süre sonra imha edildi – tam olarak olası salgınları önlemek için.

Ancak bu, Moskova’nın Ulana ve Marko’ya, onları Nazi bağlantılarına sahip olmakla suçlayan sosyal medya paylaşımlarıyla tam bir saldırı başlatmasını engellemedi.


Rus saldırısı doğu Ukrayna’yı harabeye çevirdi

02:22

Marko, CBS News’e verdiği demeçte, “İlk tepkim, ‘Vay canına, sanki peşimize düşüyorlar’ oldu” dedi.

Üstelik sadece sosyal medyada değil. Saldırılar, Rusya Savunma Bakanlığı brifinglerinde de kürsüden fırlatıldı.

bu Pentagon uyardı Rus kuvvetlerinin, kendilerinin biyolojik silahlarını kullandıklarını görecek, ancak Ukrayna’yı suçlayacak bir “sahte bayrak” saldırısı için zemin hazırlıyor olabilir.


Austin, Rusya Ukrayna’da kimyasal veya biyolojik kullanırsa “önemli tepki” sözü verdi

08:52

Ulana, Livesay’e “Dezenformasyon insanların ölmesine neden oluyor. Bu sadece dezenformasyon değil” dedi. “Aslında gerçek hayatta sonuçları var.”

“Korkunun farkındasın,” dedi Marko, çiftin yaşadığı endişeyi anlatırken gözyaşlarını tutamadı. “Biraz daha sarılın.”

Ulana, “Birbirinizi kaybetmek istemezsiniz,” diye ekledi.

Ancak stres ve endişe, Rusya’nın bilgi savaşının diğer birçok Ukraynalı kurbanı gibi, çiftin ödemeye hazır olduklarını söyledikleri bir bedel.

Kremlin şimdi Ukrayna laboratuvarlarında çiçek hastalığının nasıl silahlandırılacağına dair Amerikan eğitim materyalleri bulduğunu iddia ediyor. Rusya’nın komşusuna yönelik kanlı savaşını meşrulaştırmak için kullandığı, hiçbir delil olmaksızın öne sürülen bir başka iddia daha.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/ukraine-news-russia-war-disinformation-putin-us-biolab-biological-weapons-lab-kyiv/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir