BTS Beyaz Saray’da: K-pop grubu Asya karşıtı nefreti tartışmak için basın brifingini ve Başkan Biden’ı ziyaret etti


K-pop grubu BTS, Asya kökenli Amerikalı ve Yerli Hawaili, Pasifik Adalı Miras Ayının son günü Salı günü Beyaz Saray’a Asya’nın dahil edilmesi ve temsili ile birlikte Asya’daki katılım ve temsil hakkında konuşmak için gitti. Asya karşıtı nefretin artması. Dünyaca ünlü Güney Koreli erkek grubu, Beyaz Saray basın brifinginde boy gösterdi ve daha sonra Başkan Joe Biden ile bir araya geldi.

Grammy adayı grubun her üyesi basına Korece konuştu ve ardından bir çevirmen mesajlarını İngilizce olarak yineledi. Grup üyesi Kim Seok-jin bir çevirmen aracılığıyla, “Bugün AANHPI Miras Ayının son günü, AANHPI topluluğuyla birlikte durmak ve kutlamak için Beyaz Saray’a katılıyoruz” dedi.

Park Jimin, “Asyalı-Amerikalı nefret suçları da dahil olmak üzere son zamanlarda artan nefret suçları bizi harap etti” dedi. “Buna bir son vermek ve davayı desteklemek için bu fırsatı bir kez daha seslendirmek istiyoruz.”

K-Pop Grubu BTS, Günlük Brifingde Beyaz Saray Basın Sekreteri Jean-Pierre'ye Katıldı
Beyaz Saray Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre, 31 Mayıs 2022’de Washington DC’de Beyaz Saray’da düzenlenen günlük basın brifinginde Güney Koreli pop grubu BTS üyelerini ağırlıyor.

/ Getty Resimleri


2021’de, pandemi sırasında Asyalı Amerikalılara karşı işlenen suçlar arttığında, BTS bir açıklama yayınladı Asyalı Amerikalılara yönelik ölümcül saldırıların ardından hissettikleri “keder ve öfke” hakkında. Grup, hayatlarını kaybeden ve yaşadıkları Asya karşıtı ırkçılığa kapılarını açan kişilere “en derin taziyelerini” iletti.

J-Hope haber brifinginde tercüman aracılığıyla yaptığı açıklamada, “Bugün burada farklı milliyetlere ve kültürlere sahip ve farklı diller kullanan dünya çapındaki hayranlarımız olan ‘Ordumuz’ sayesinde buradayız, gerçekten ve her zaman minnettarız.” Dedi.

Jungkook, “Güney Koreli sanatçılar tarafından yaratılan müziğin dünya çapında bu kadar çok insana ulaşmasına, dilleri ve kültürel engelleri aşmasına hala şaşırıyoruz. Müziğin her zaman her şeyi harika bir birleştirici olduğuna inanıyoruz.” dedi.

K-Pop Grubu BTS, Günlük Brifingde Beyaz Saray Basın Sekreteri Jean-Pierre'ye Katıldı
BTS, Asya’daki katılım ve temsili tartışmak ve Asya karşıtı nefret suçlarındaki son artışı tartışmak için ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya geldi.

/ Getty Resimleri


Suga, “Farklı olmak yanlış değil, tüm farklılıklarımızı açıp kucakladığımızda eşitlik başlar” dedi.

V, “Herkesin kendi geçmişi vardır, umarız bugün her birine değerli bir insan olarak saygı duymak ve onları anlamak için bir adımdır.”

Grup herhangi bir soru kabul etmedi, ancak Asya’nın dahil edilmesi ve Asya karşıtı nefret suçları konusunda daha fazla tartışma için cumhurbaşkanına katılacak.

Beyaz Saray Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre, Bay Biden’ın “federal hükümetin devlete karşı durma gücünden yararlanarak bir başkanlık muhtırası yayınlayarak ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve AANHPI topluluklarının karşılaştığı hoşgörüsüzlükle mücadele için tarihi bir bütün hükümet yaklaşımına öncülük ettiğini” söyledi.

Cumhurbaşkanı da imzaladı COVID-19 nefret suçları yasası koronavirüs pandemisi sırasında Asyalı Amerikalılara yönelik nefret suçlarındaki artışı ele almak için yasaya girdi. Jean-Pierre, ayrıca Asyalı Amerikalılar, Hawaililer ve Pasifik Adalıları üzerinde Beyaz Saray girişimini yeniden kurmak için bir yürütme emri imzaladı ve bu topluluklara karşı yabancı düşmanlığını önlemek ve ele almak için kritik araştırmaları finanse etti, dedi.

Jean-Pierre, BTS’in gençlik elçileri olarak önemli bir rol oynadığını ve saygı ve pozitif bir mesaj verdiğini söyledi.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/bts-white-house-kpop-band-anti-asian-hate-asian-representation-acceptance/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir