Biden yönetimi, Trump’ın Küba’ya uyguladığı uçuş kısıtlamalarını kaldırdı


Washington — ABD Ulaştırma Bakanlığı Çarşamba günü, Trump yönetimi sırasında oluşturulan uçuş kısıtlamalarını kaldırarak Amerikalıların Küba’ya seyahat etmesini kolaylaştırdı.

Kısıtlamalar, ABD havayolu uçuşlarının ve charter uçuşlarının Havana dışındaki Küba şehirlerine gitmesini engellemişti. Dışişleri Bakanı Antony Blinken Salı günü Ulaştırma Bakanlığına kısıtlamaları kaldırmasını isteyen bir mektup gönderdi ve ajans Çarşamba gününe kadar takip etti.

Blinken, Küba’ya uçuşların açılmasının “Küba halkını desteklemek ve ABD’nin dış politika çıkarları için” olduğunu söyledi. Ulaştırma Bakanlığı’nın talebini yerine getirmesinin ardından, “ABD ile Küba havaalanları arasındaki tarifeli ve charter hava seferlerinin derhal yeniden başlayabileceğini” söyledi.

Biden yönetimi geçen ay açıklandı Küba’ya uçuşları genişleteceğini, adaya gelen ABD’li yolcular üzerindeki kısıtlamaları gevşetmek için adımlar atacağını ve göçmenlerin adadaki insanlara gönderebilecekleri para üzerindeki kısıtlamaları kaldıracağını söyledi.

Yönetim ayrıca, 20.000’den fazla başvurunun biriktiği Küba Aile Birleşimi Şartlı Tahliye Programını eski durumuna getirmek ve konsolosluk hizmetlerini ve vize işlemlerini artırmak için harekete geçeceğini söyledi.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ned Price geçen ay yaptığı açıklamada, “Bu eylemlerle, Kübalıların özgürlük ve daha büyük ekonomik fırsatlar özlemlerini desteklemeyi ve böylece evde başarılı bir yaşam sürdürebilmelerini amaçlıyoruz.” dedi.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/biden-cuba-flight-restrictions-lifted/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir