Platin Jübile Kraliçe II. Elizabeth’in son hurrası mı olacak?


Londra — 70 yıldır aynı işte çalışan 96 yaşındaki bir kadın için parti vermek son bir hurra gibi görünebilir. Ama kadınlara karşı dikkatli olmalısın. İngiltere kraliyet ailesi: Asla çok erken yazmayın.

Kraliçe II. Elizabeth için hurralar gelmeye devam ediyor. Ne de olsa annesi 101 yaşına kadar yaşadı.

Kraliçe, Buckingham Sarayı olduğunu söylemeden önce bile halka açık görünmeye geri dönüyordu. “hareketlilik sorunları” ile ilgilenmek, bu, hükümdar için hayatı daha da zorlaştırdı.


Sir Paul McCartney ve çok satan yazar Tina Brown, “Her Majesty The Queen: A Gayle King Special”da Kraliçe Elizabeth’in benzeri görülmemiş saltanatını yansıtıyor. Özel yayın, 2 Haziran Perşembe, 22:00 ET’de CBS’de ve 3 Haziran Cuma günü CBS News uygulaması ve Paramount+’da yayınlanacak.


Böylece, parlamentonun son tören açılışında görev yapmak oğlu ve tahtın varisi Prens Charles’a bırakıldı. Ancak, kimin hala sorumlu olduğunu göstermek için, kraliçe yalnızca oğlunu değil, Charles’ın hemen yanında oturan tacını da gönderdi.

Kraliyet varlığı, en kıdemli kraliyet orada olmadığında bile devam eder.


Kraliçe Elizabeth, yaklaşık 60 yıl sonra ilk kez İngiltere Parlamentosu’nun açılışını kaçırdı

04:26

“O inanılmaz derecede güvenilir. Saatinizi ona göre ayarlayabilirsiniz,” Robert Hardman, “Zamanımızın Kraliçesi: II. Elizabeth’in Hayatı“dedi CBS News.

Hardman, “Arada bir, jübile dediğimiz bu dönüm noktası anları oluyor ve bunlar sadece ulusal bir parti için bir tür an” dedi.

Görünüşe göre esrarengiz bir zamanlama ile, bu ulusal partiler, ülkenin gerçekten kullanabileceği bir zamanda ortaya çıkıyor gibi görünüyor.

Elizabeth’in 1947’de Prens Philip ile olan evliliği, Britanya’nın savaş sonrası yeniden inşasının acımasız işinden hoş bir sapma sağladı. 1953’teki taç giyme töreni ilk kez televizyonda yayınlandı ve imparatorluk günlerinin sonsuza dek solmakta olduğunun hızla netleştiği bir zamanda bir miktar imparatorluk parıltısı sağladı.

Kraliçe, tahtta sadece 20 yıl kaldıktan sonra 1977’deki Gümüş Jübile’sini ilk yıldönümünü kutladığında, Hardman, “İngiltere neredeyse iflas etmişti” dedi.

“Gerçekten öyleydi – o zaman parti yapmamız gerekiyordu” dedi. “Bu sefer açıkçası bir pandemiden çıkıyoruz, aile sorunlarımız var ve şimdi, bilirsiniz, kraliçe 10. on yılında. Yani, bu sadece çok farklı bir parti türü.”

Bu “aile sorunları” sayesinde bu yılki jübile de farklı görünecek. Buckingham Sarayı’nın balkonundaki büyük kraliyet ailesi fotoğraflarını hatırlıyor musunuz – her zaman bu olayların merkezinde mi?

Onları unut. Bu sefer, kraliçeye balkonda katılanlar sadece “çalışan asilzadeler” olacak.

Sussex Dükü ve Düşesi Prens Harry ve Megan, bu haftaki kutlamalar için İngiltere’de olmak için Kaliforniya’daki kendi kendilerine sürgün ettikleri sürgünü terk ettiler, ancak birkaç yıl önce “çalışan kraliyet” statülerinden vazgeçtiler.

Harry’nin amcası Prens Andrew, rezil çocuk seks kaçakçısı Jeffrey Epstein ile olan ilişkisi için de resmin dışında.

Bu yıl sadece Prens Charles ve Camilla, Prens William, Kate ve çocuklarıPrens Edward ve Sophie’nin ailesi ve birkaç kişi hala kraliyet iyi kitaplarında.

Ve elbette, Prens Philip yok. Kraliçenin 73 yıllık “gücü ve kalıcılığı” bir yıldan biraz fazla bir süre önce öldü.

Devamsızlıkların hepsi sadece ne kadar çok şeyin değiştiğinin bir hatırlatıcısıdır.

Hardman, CBS News’e “Monarşi gelişti” dedi. “Yani, tahta geçtiğinde mahkemeye bakıyorsunuz, yani, Viktorya dönemi olmasa da hâlâ Edward dönemiydi – hâlâ bir tür beceriksiz aristokratlar tarafından yönetiliyordu. Yani, bilirsiniz, dekor, üniformalar, tavırlar 100 yılda gerçekten değişmemişti.”

Ancak kraliçe, tüm yaşadıklarına rağmen gerçekten değişmedi. Tahta geldiğinde, bir ömür boyu görev yaşayacağına yemin etti. Ve henüz bitmedi.

Hardman, “Bence henüz kırmadığı tek rekoru kırmayı dört gözle bekliyor, bu da birkaç yıl içinde Fransa’nın XIV.

Fransız hükümdarı, 1715’te 76 yaşında ölümüne kadar 72 yıl 110 gün tahtta kaldı.

İngiltere Prensi Philip
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, 2 Haziran 1953’te Londra’daki Westminster Abbey’deki taç giyme töreninin ardından Buckingham Sarayı’nın balkonundan destekçilerine el sallıyor.

Leslie Rahip/AP


Hardman, “Bir erkek kral olarak avantajlı bir başlangıç ​​yaptı,” diye belirtiyor Hardman, oysa Elizabeth “25 yaşında iki çocuk annesiydi. Yani, bilirsiniz, yapması gereken biraz işi vardı.”

Ama neredeyse geldi.

Biyografi yazarı, “Annesinin 100. doğum günü partisine katıldığımı hatırlıyorum. Cehennem gibi bir partiydi” dedi. “Bence onun için daha da büyük olacak.”


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/queen-elizabeth-will-the-platinum-jubilee-be-her-last-hurrah/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir