Amerikalı genç Coco Gauff, Fransa Açık’ta finale yükseldi ve 1. sıradaki Iga Swiatek ile karşılaşacak


Bazı açılardan, Coco Gauff tipik bir 18 yaşında, Perşembe günü Fransa Açık yarı finali için Court Philippe Chatrier’e kulaklıkları takılıyken adım adım gidiyor ve kendisinin “Rap” diye açıkladığı bir çalma listesini dinliyor – ve ben bunu yapabilirim. sonraki kelimeyi söyleme.”

Ve bazı açılardan, o yaşlı bir ruhtur, sıradan bir gençten ya da sıradan bir tenisçiden başka bir şey değildir.

Böylece Gauff, Martina Trevisan karşısında aldığı 6-3, 6-1’lik galibiyeti ilk Grand Slam finaline ulaşmak için tamamladığında ve Cumartesi günü 1. sıradaki Iga Swiatek’e karşı bir hesaplaşma ayarladığında, Amerikalılar son zamanlardaki kitlesel patlamayı düşündü. kendi ülkesinde silahlı saldırıya uğradı ve saha kenarındaki bir TV kamerasına kalemle “Barış. Silahlı şiddeti sonlandırın” yazdı.

Fransa Tenis Fransa Açık
ABD’li Coco Gauff, 2 Haziran 2022 Perşembe günü Paris’teki Roland Garros stadyumunda Fransız Açık tenis turnuvasının yarı final maçında İtalyan Martina Trevisan’ı mağlup ederken tepki gösteriyor.

Christophe Ena / AP


“Bu sabah uyandım ve başka bir silahlı saldırı olduğunu gördüm ve bence bu çılgınca. Şimdi daha fazla dikkat çektiğini biliyorum. Ama … bu en azından kafamda uzun süredir bir sorun. Gauff, “Kesinlikle bazı reformların yapılması gerektiğini düşünüyorum” dedi. “Sanırım şimdi özellikle 18 yaşımdayken, kendimi belirli durumlar hakkında gerçekten eğitmeye çalışıyorum çünkü artık oy kullanma hakkım var ve bunu akıllıca kullanmak istiyorum.”

Önem arz eden meseleler hakkında konuşma isteği ve dünyaya geniş bir açıdan bakılması, özellikle bu kadar genç yaştan itibaren çok fazla ilgi görmesiyle, ona iyi hizmet eden olgunluk türünü yansıtıyor. Fransa Açık gençler şampiyonluğunu 14 yaşında kazandı. Wimbledon tarihindeki en genç eleme oyuncusu oldu ve ardından 15 yaşında dördüncü tura giderken Venus Williams’ı yendi.

2020 Roland Garros şampiyonu ve Perşembe günü 20. Daria Kasatkina’yı 6-2, 6-1’i eleyerek 34 maçlık galibiyet serisine imza atan Swiatek, “Sahada gördüğüm kadarıyla, temelde her yıl gelişiyor” dedi. . “Ve onu gördüğümde, 18 yaşında olduğunu unutuyorum.”

Ama öyle.

Gauff iki haftadan biraz daha uzun bir süre önce Paris’e geldiğinde, son lise mezuniyetini diplomasını tutarken Eyfel Kulesi’nin yakınında kep ve önlük fotoğrafları için poz vererek kutladı. Maria Sharapova’nın 2004’te 17 yaşında Wimbledon’ı kazanmasından bu yana büyük bir şampiyonluk maçına ulaşan en genç oyuncu oldu.

Gauff, oynadığı 12 setin hepsini kazandı, ancak bunu elde etmek için en zorlu yolu izlemesine gerek yoktu. Her türden şaşırtıcı sonuçlar ve gruptaki en iyi oyuncuların erken çıkışları nedeniyle, yalnızca bir numaralı seribaşı düşmanla karşı karşıya kaldı, No. 31 Elise Mertens.

Trevisan’a karşı 115 mph’ye ulaşan büyük servisler, müthiş bir backhand ve hala gelişen bir forehand, 18. numaralı Gauff’ın oyununun anahtarıdır.

Trevisan, Gauff’ın savunmasını da övdü ve ona bakmayı duvara vurmaya benzetti – her top geri gelir.

Şimdi Swiatek’te çok daha zorlu bir sınav sunacak biri geliyor. Teklerde büyük bir şampiyonluk kazanan tek Polonyalı oyuncu, arka arkaya beş turnuvayı bir araya getirerek Şubat ayından bu yana kaybetmedi; 2000 yılında arka arkaya 35 maç kazanan sadece Venus Williams, bu yüzyılda daha uzun bir yenilmezlik serisine sahip.

Swiatek, “Bu maçları diğer maçlar gibi değerlendirmeye çalışıyorum çünkü stresli ve bunu kabul ediyorum. Ama aynı işi yapmaya devam etmek istiyorum.”

Erkekler yarı finalleri Cuma günü, 13 kez Fransa Açık şampiyonu Rafael Nadal 3 numaralı seribaşı Alexander Zverev ile ve 2014 ABD Açık şampiyonu Marin Cilic ile 8 numaralı Casper Ruud ile karşılaşacak.

Tepede sadece belli belirsiz bulutlar ve 75 derece Fahrenheit (yaklaşık 25 Santigrat) civarında seyreden sıcaklıkla, iki kadın yarı finali de benzer bir yol izledi.

Swiatek-Kasatkina 2’de kaldı. Ardından Swiatek, son 11 maçın 10’unu talep etti.

Gauff-Trevisan 3-all’daydı. Ardından Gauff, son 10 maçın dokuzunu talep etti.

Trevisan, güne Roland Garros’ta maç başlamadan bir hafta önce Rabat, Fas’taki ilk WTA şampiyonluğu da dahil olmak üzere 10 maçlık galibiyet serisiyle başlayan 28 yaşında bir sol bek. Ayrıca Gauff’ı daha önce oynadıkları tek maçta yenmişti – iki yıl önce Paris’te ikinci turda.

Perşembe günü skorla pek ilgisi olmayan kısa süreli gerilim anları oldu.

Trevisan, hakeme Gauff tarafından rakibinin “Ahhhh!” diye bağırmasının uygun olup olmadığı sorulduktan sonra, baş hakem Marijana Veljovic onu homurdanması konusunda uyardığında şaşırdı – İtalyan, “Ben hep böyle oynarım,” dedi. Gauff’ın raket salıncaklarına uzanıyorlardı.

Gauff, Veljovic’i birkaç hat görüşmesi hakkında sorguladı, bu tür şeylere kaşlarını çatan seyircilerden ıslık ve yuhalamalar çıkardı. Böyle bir etkileşimden sonra, Trevisan 3-3’te bile çekmeye hizmet etti. Rahatsız olmayan Gauff, 4-3’ü geride bırakarak anne ve babayı oyuncu misafir kutusundaki koltuklarından kaldıran bir backhand kazananı tokatladı.

Artık bir şampiyon belirlemek için bir maç kaldı: baskın Swiatek, erken gelişmiş Gauff’a karşı.

“Artık ‘Önemli değil’ gibi bir zihniyet içindeyim. Demek istediğim, ne olursa olsun mutlu olacağım. Ailem ne olursa olsun beni sevecek. Bu yüzden başka bir maça gireceğim” dedi Gauff. “Demek istediğim, evet, bu bir Grand Slam finali, ancak şu anda dünyada çok fazla şey oluyor ve özellikle ABD’de şu anda çok fazla şey oluyor, bu yüzden bence stres yapmanın önemli olmadığını düşünüyorum. Tenis maçı.”


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/coco-gauff-french-open-final-american-teen/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir