Kraliçe II. Elizabeth nasıl sakinliğini korudu ve 70 çalkantılı yıl boyunca tüm bunları nasıl sürdürdü?


Londra — Görünüşe göre kraliçeler bile altın yıllarında biraz gevşek kalıyor. Kraliçe II. Elizabeth, eskisi kadar kararlı değil ve bu Platinum Jübile döneminde hangi etkinliklere katılacağı ve kimlerle görüşeceği konusunda daha seçici davranıyor.


Sir Paul McCartney ve çok satan yazar Tina Brown, “Her Majesty The Queen: A Gayle King Special”da Kraliçe Elizabeth’in benzeri görülmemiş saltanatını yansıtıyor.


“Kraliçe Majesteleri: Bir Gayle King Özel”

45:58


Londra’da kendi adını taşıyan yeni bir tren hattı Mayıs’ta büyük açılışını kutladığında, bu olayı kutlamak için kocaman bir gülümsemeyle oradaydı. Trenleri sever.

Sarayının bitişiğinde onuruna yapılan abartılı bir at gösterisi olduğunda, el sallamak ve sergilenen atlardan memnun görünmek için ortaya çıktı. Atları sever.

Ancak son zamanlarda İngiliz Parlamentosu’nun yeni bir oturumunu açmak için uzun bir tören alayı gerektiğinde, çocuklardan birini bunu yapması için gönderdi.


Kraliçe Elizabeth, yaklaşık 60 yıl sonra ilk kez İngiltere Parlamentosu’nun açılışını kaçırdı

04:26

Ve çocuklarından biri, kraliyet hikayesinden neredeyse silinecek kadar kendini rezil ettiğinde, bu onun Prens Andrew – çocuk seks kaçakçılığı zanlısı Jeffrey Epstein ile olan ilişkisi sonsuza dek lekelendi – kocası Prens Philip için yapılan anma töreninde ona eşlik etti.

Bu günlerde kraliçe, kraliçenin yapmak istediğini yapıyor.

“Sanırım görmeye başlıyoruz – ve bu ilginç, 10 yaşına kadar sürdü – ama bence onun biraz daha bizim gibi olduğunu görmeye başlıyoruz ve ‘Biliyor musun, sanırım, ne biliyor musun? Yapacağım ama yapmayacağım o.'”

Ömür boyu görevden sonra neden Elizabeth’in Elizabeth olmasına izin vermiyorsun? İngilizlerin sağladığı hizmet için yapabileceği en az şey gibi görünüyor.

Hükümdar, İngiltere’nin kraliyetlerini 20’den fazla kitapta kronolojik olarak yazan yazar Robert Lacey’nin “bir koltuk değneği” olduğunu ve krallıktaki birçok kişinin “onsuz idare edemediğini” söylüyor.

Lacey, “İngiltere’de vatansever duygularımızı siyasi süreçten ayırmaya çalışıyoruz” dedi. “Bunun oldukça sağlıklı olduğunu düşünmeliyiz ve duruma çok iyi yükselen bu hanımefendiyi düzelttik.”

Ancak 70 yıl süren herhangi bir kariyer birkaç darbe vurmuş olmalı.

1992’de Windsor Şatosu’ndaki evinin bir kısmı yandığında ve Charles ile Diana’nın evlilikleri de dahil olmak üzere çocuklarının üç evlilikleri çöktüğünde, kraliçe her zamanki soğukkanlılığını bıraktı ve korkunç bir yıl olduğunu kabul etti.

Diana beş yıl sonra öldüğünde, kraliçe ulusal havayı kötü bir şekilde yanlış anladı ve ulus toplu kederden geçerken hiçbir şey söylemeden ticari marka stoacılığını sürdürdü. Sonunda, beş gün boyunca artan kamuoyu hayal kırıklığı ve yokluğunu sorgulayan gazete manşetlerinden sonra, halkın yasını kabul etti ve Diana’yı “istisnai ve yetenekli bir insan” olarak takdir etti.

Daha yakın zamanlarda, ailede Prens Harry’nin Amerikalı eşi Meghan Markle’ı hedef alan ırkçılık iddialarıyla karşı karşıya kalan kraliçe, onların Kaliforniya’da kraliyet dışı bir yaşam için ayrılmalarını izlemek zorunda kaldı.

Ve sonra, tabii ki, Prens Andrew ile ilgili bir skandal var.


Prens Charles hayır kurumu aynı hafta soruşturma altında Prens Andrew cinsel istismar davasını çözdü

03:37

Yine de bir şekilde sakinliğini korudu ve her şeye devam etti.

Lacy, Diana’nın ölümünden sadece beş yıl sonra, “2002’de Altın Jübile için yeniden sokaklarda, kraliçeyi tezahürat yaparak” diyerek, “Çok çalıştı. Yanlış yaptığı şeyi onardı” dedi.

Peki, bunu nasıl yaptı?

Lacey, “Bunu dinleyerek yaptı,” dedi.

“Böyle bir bütünlüğe ve anlayışa sahipti” dedi. “Kendisine inandı ve çünkü kendine inandı, çünkü kurumuna inandı – kafanıza tacı takmak gibi saçma bir iş ve insanlar size reverans yapıyor – ama o kesinlikle bunun İngiltere’nin ve daha geniş bir alanın önemli bir parçası olduğuna inanıyor. dünyanın her yerindeki aile, İngilizce konuşulan dünya. İşte bu yüzden hayatta kalmaktan fazlasını yaptı.”

Hatta bazı çevrelerde Kraliçe II. Elizabeth’in Britanya monarşisine hizmet etmiş olabileceğine dair bir teori bile var. fazla kuyu.

Özellikle Prens Charles gibi bir oğul için getirdiği tüm bagajlarla birlikte kraliçenin takip etmesi son derece zor bir eylem olacağını iddia etmek zor.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/queen-elizabeth-platinum-jubilee-how-shes-kept-calm-and-carried-70-years/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir