Kraliçe II. Elizabeth’in Platin Jübile kutlamaları kraliçesiz devam ediyor


Londra – Kraliçe II. Elizabeth’in Platinum Jübile’sini kutlamak için düzenlenen etkinlikler, Buckingham Sarayı’nın kraliçenin Londra’daki St. Paul Katedrali’ndeki bir şükran ayinine katılmayacağını söylemesinin ardından Cuma günü Birleşik Krallık’ta devam etti.

Buckingham Sarayı Perşembe gecesi yaptığı açıklamada, “Kraliçe bugünkü Doğum Günü Geçit Töreninden ve Flypast’tan büyük keyif aldı, ancak biraz rahatsızlık yaşadı.” Dedi. “Yarınki Aziz Paul Katedrali’ndeki Ulusal Şükran Günü Ayini’ne katılmak için gerekli olan yolculuk ve faaliyeti hesaba katan Majesteleri, büyük bir isteksizlikle onun katılmayacağına karar verdi.”

Perşembe gecesi, Windsor Şatosu’nda Kraliçe Elizabeth, Birleşik Krallık tahttaki yetmiş yılını kutlarken, birliği simgeleyen ülke ve topluluk genelinde üç binden fazla fenerin yakıldığı kutsal bir tören düzenledi.

BRİTANYA-KRALİYET-KRALİÇE-JUBILEE
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, Platinum Jübile kutlamalarının bir parçası olarak 2 Haziran 2022’de Londra’nın batısındaki Windsor Kalesi’ndeki Dörtgen’den Londra’daki Buckingham Sarayı’nın dışındaki Ana İşaret’in aydınlatmasını başlatmak için Commonwealth Nations Globe’a dokunuyor.

Getty Images aracılığıyla TOBY MELVILLE/POOL/AFP


Kraliyet tarihçisi Hugo Vickers, Cuma günü St. Paul Katedrali’nin dışında CBS News’in kıdemli dış muhabiri Holly Williams’a “Burada olmadığı için hayal kırıklığına uğrayacak” dedi. “Ama dinle, 96 yaşında, hala ona sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Onu dün balkonda gördük. Harika görünüyordu ve ondan çok fazla şey istememeliyiz.”

Prens Charles, William ve Kate dahil olmak üzere kraliyet ailesinin diğer üyeleri ve Prens Harry ve Meghan Markle, hepsi Cuma günkü ayine gelirken, politikacılar ve diğer tanınmış kişilerin yanında oturan kalabalıklar tarafından alkışlandı. Bu, Meghan’ın iki yıl önce Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınmasından bu yana Birleşik Krallık’taki ilk resmi resmi görünüşüydü.

“Kraliçenin bu şefkati onlara gösterdiğini görmek ilginç. [Harry and Meghan]” dedi Vickers. “Belki bu işleri daha iyi hale getirir. Hayatta göreceksin ki, insanlar toplum içinde iyi davranırlarsa, bu onların özel yaşamlarında kötü davranmalarını daha da zorlaştırır. Şimdiye kadar Sussex’ler çok sağduyulu davrandılar. Umarız böyle devam eder.”

Ayrıca St. Paul’s’deki ayine katılmayan, hüküm giymiş seks suçlusu Jeffrey Epstein ile olan ilişkisi nedeniyle itibarı lekelenen Prens Andrew’du. Bu haftanın başlarında Buckingham Sarayı, COVID-19 için pozitif test ettiğini söyledi.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/platinum-jubilee-continues-without-queen/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir