Kraliçe II. Elizabeth’in Platin Jübilesini kutlamak neden corgi’yi kutlamak demektir?


Londra — kraliçe ikinci Elizabethİngiltere’nin tahttaki 70. yılını kutlarken, köpek sevgisi ön plana çıktı. Kraliyet İngiltere’de saygı görüyor ve CBS News muhabiri Ian Lee’nin bildirdiği gibi, bu, corgi’nin ülkenin en iyi köpeği olmasına yardımcı oldu.

Corgi sevgilisi Charlotte Osten, köpeği hakkında “Onun için oldukça muhteşem bir isimle gitmenin doğru olduğunu düşündüm” dedi. “Bu yüzden ona George denir.”

Kraliyet soyağacı, Platinum Jubilee kutlamaları öncesinde Londra’daki bir kafede şımartılmaya başlandı.

Kafede başka bir corgi annesi olan Francesca Shortall, CBS News’e verdiği demeçte, “Jübileyi seviyorum. Kraliçeyi seviyorum ve kraliçenin mantarlı olmasını seviyorum” dedi.

96 yaşındaki hükümdar, kısa bacaklı köpeklerle büyüdü ve şimdiye kadar 30’dan fazla köpeğin sahibi oldu. Saltanatı sırasında saraya getirdikleri tek dram, konukların biraz ısırmasıydı.


Kraliçe’nin corgisinin kraliyet hayatının içinde

01:56

Kraliçenin kalbindeki özel yeri göz önüne alındığında, ırkın bu haftaki dört günlük ulusal Platinum Jübile tatilinde sergilenmesi biraz sürpriz olmalı.

İngiltere Kraliyet Muhabiri Roya Nikkhah, “Pazar günkü yarışmada göreceğimiz şeylerden biri, onun hayvanlara, atlara ve corgis’e olan sevgisinin bir yansımasıdır.” Pazar günleri gazetesi, CBS News’e verdiği demeçte.

Kraliçenin kraliyet corgis soyunun çoğu, ilk köpeği Susan’ın doğrudan torunlarıdır.

Kafede kraliyetten olmayan bir başka corgi aşığı, “Bu harika. İngiliz olmaktan gurur duyuyorum” dedi.


Sir Paul McCartney ve çok satan yazar Tina Brown, “Her Majesty The Queen: A Gayle King Special”da Kraliçe Elizabeth’in benzeri görülmemiş saltanatını yansıtıyor.


“Kraliçe Majesteleri: Bir Gayle King Özel”

45:58


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/queen-elizabeth-platinum-jubilee-celebrating-the-corgi-dog/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir