En üst sıradaki Iga Swiatek, Amerikan Coco Gauff’ı yenerek Fransa Açık finalini kazandı


Iga Swiatek, Maria Sharapova’dan bu yana Grand Slam kazanan en genç kadın olmayı umut eden 18 yaşındaki Amerikalı Coco Gauff’a karşı iki sette Fransa Açık finalini kazandı.

Swiatek açılış seti 6-1, ikinci seti 6-3 aldı.

“Az önce Coco’ya ağlama dedim ve şu anda ne yapıyorum?” Swiatek kupayı kabul ettikten sonra söyledi. Gauff’ın yaşındayken, turdaki ilk yılında olduğunu ve “ne yaptığım hakkında hiçbir fikri olmadığını, bu yüzden onu bulacaksın ve orada olacaksın, bundan oldukça eminim” dedi.

Swiatek ayrıca “Ukrayna’ya bir şey söylemek – güçlü kal çünkü dünya hala orada” dedi.

APTOPIX Fransa Tenis Fransa Açık
Polonyalı Iga Swiatek, 4 Haziran 2022 Cumartesi günü Paris’teki Roland Garros stadyumunda Fransa Açık tenis turnuvasının finalinde ABD’li Coco Gauff’ı mağlup ettikten sonra kupayı kutluyor. Swiatek 6-1, 6-3 kazandı.

Jean-Francois Badias / AP


Gauff oyundan sonra gözyaşlarını sildi, ancak Roland Garros’taki kalabalığa “Bu benim için bir ilk, hadi bunu aşmaya çalışalım” demek için toplandı. Swiatek’i tebrik etti ve “Umarım daha fazla finalde birlikte oynarız ve umarım bu günlerden birinde senden bir galibiyet alabilirim” dedi.

Swiatek’in 35 maçlık yenilmezlik serisi, 2000 yılında Venus Williams’ın bu yüzyılın en uzun serisine eşit.

Swiatek son altı turnuvasını kazandı ve bu sezon 42-3.

23 kez Grand Slam şampiyonu Serena Williams’ın yaklaşık bir yıldır sahalardan uzak kalması ve üç kez büyük şampiyon Ash Barty’nin Mart ayında 25 yaşında emekli olacağını ve 1 Numaralı sıralamadan vazgeçeceğini açıklamasıyla teniste baskın bir figür olarak ortaya çıktı. .

Bu, Swiatek’in WTA’nın zirvesine çıkmasına izin verdi ve orada hak eden bir sakin olduğunu gösterdi. Son mağlubiyetini ise Şubat 2017’de Roland Garros şampiyonu Jelena Ostapenko’ya verdi.

Swiatek’in tüm yüzeylerde çalışan bir oyunu var, ancak şimdiye kadarki en büyük zaferleri kırmızı kil üzerinde geldi.

Turnuvanın en sıcak gününde, sıcaklık 82 derece Fahrenheit (28 Santigrat) idi ve hava tahmini gök gürültülü fırtınalar öngörse de, başlangıçta Court Philippe Chartrier’in üzerindeki mavi gökyüzünde sadece birkaç beyaz bulut vardı.

Gauff en iyi başlangıçları yapamadı, bu sahnede ilk kez yer alan herhangi bir oyuncudan anlaşılabilir olabilecek bir miktar erken sinirlilik.

Ağın diğer tarafındaki oyuncunun kesinlikle işlerin gidişatıyla çok ilgisi vardı.

APTOPIX Fransa Tenis Fransa Açık
ABD’li Coco Gauff, 4 Haziran 2022 Cumartesi, Fransa’nın Paris kentindeki Roland Garros stadyumundaki Fransa Açık tenis turnuvasının final maçında Polonyalı Iga Swiatek’e karşı şutunu kaçırdıktan sonra tepki gösteriyor.

Thibault Camus / AP


Swiatek, hücumu fileye sokan Gauff’ın bol yardımı ile daha en başından servisi kırdı, çift hata yaptı – destekleyici bir kalabalığın “Awwwww” iç çekmesine neden oldu – bir el vuruşunu fileye attı ve itti. başka bir forehand uzun.

Gauff’ın devam eden forehand vuruşu ona tekrar ihanet ettiğinde, sadece 15 dakikalık hareketin ardından tekrar 3-0 geride kaldı. Çok geçmeden skor Swiatek’in lehine 4-0 oldu.

Elbette her durumda değil, ancak çoğu zaman Roland Garros’taki seyirciler, belli bir maçta geride kalan oyunculara ve geride kalan oyunculara desteklerini sunma eğilimindedir. İkisi de Gauff için geçerliydi. Bu yüzden “Allez, Coco!” Onun ilahiye hazır, iki heceli adının tekrar tekrar haykırışları vardı. Ve bir hayran “Coco, yapabilirsin!” diye bağırdı.

Gauff 4-1’i tutarak tahtaya geçtiğinde, alkış ve kükreme sadece bir maçı değil, bir seti ele geçirmek için uygundu.

Her şey ondan uzaklaşıyormuş gibi görünürken, Gauff kalçasını tokatladı ya da gözlerini kapattı, başını salladı ya da tribünlerdeki ebeveynlerine baktı.

Asla yapmadığı şey tereddüt etmek ya da herhangi bir şeyi kabul etmek değildi.

Fransa Tenis Fransa Açık
Polonyalı Iga Swiatek, 4 Haziran 2022 Cumartesi, Fransa’nın Paris kentindeki Roland Garros stadyumunda düzenlenen Fransa Açık tenis turnuvasının final maçında ABD’li Coco Gauff’a karşı şut oynuyor.

Michel Euler / AP


Gauff ikinci sete Swiatek’i sadece bir kez kırarak başladı ve ardından 2-0 öne geçti. Bu şimdi çok daha yakın bir yarışma olabilir mi? Gauff, Swiatek’i üçüncü sete itebilir mi?

Hayır. Swiatek çabucak yeniden ayarlandı ve kendini yeniden kanıtladı, Gauff’ın hata yapma eğilimi geri döndüğü için 2’ye geri döndü.

Swiatek sadece kazanmakla kalmıyor, aynı zamanda 2022’de 6-0’lık bir skorla alınan 16 seti bir araya getirerek kolayca kazanıyor – ve daha Haziran başında.

Grand Slam tekler kupasını kazanan tek Polonyalı oyuncu Swiatek, bunu bir topspin yüklü ağır forehand karışımıyla yapıyor – tıpkı çok hayran olduğu biri gibi, Erkekler finalinde Casper Ruud ile karşılaşacak 13 kez Fransa Açık şampiyonu Rafael Nadal Pazar – ve çeşitlilik ve bir noktada önceden hamle ayarlama takdiri ile dolu bir tüm mahkeme oyunu. Tıpkı bir satranç oyuncusu gibi.

Swiatek’in, gerektiğinde savunma yapmasına izin veren güçlü ayak hareketleri gibi başka özellikleri de var.

Ayrıca Swiatek’in varlığının ve hızla gelişen aurasının anahtarı, sahadaki sakinliğidir. Cumartesi günü Swiatek’in misafir kutusunda bulunan ve profesyonel ve özel hayatının çeşitli unsurları üzerinde çalışan bir spor psikoloğu ile turneye çıktı.

Buna, geçen hafta Paris’te Şampiyonlar Ligi futbol finaline katılmamanın en iyisi olduğuna karar verdiği Grand Slam şampiyonlukları kazanma girişiminde hala çok yeni olduğu kararlılığı gibi odaklanmayı sürdürme ve öncelikleri belirleme vurgusu dahildir. , Nadal’ın yaptığı bir şey.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/iga-swiatek-wins-french-open-coco-gauff/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir