Geleceğin iki kralı, Jubilee konserinde Kraliçe Elizabeth’i onurlandırmaya hazırlanıyor


LONDRA – Geleceğin iki hükümdarı, tahttaki 70. yılını kutlayan Platinum Jübile şöleninin üçüncü günü Cumartesi günü Buckingham Sarayı’nın önündeki özel bir konserde Kraliçe II. Elizabeth’i anmaya hazırlanıyor.

Kraliçenin oğlu ve torunu Prens Charles ve Prens William’ın 22.000 kişilik canlı bir izleyici kitlesine ve televizyonda milyonlarca izleyiciye hitap etmesi planlanıyor. Alicia Keys ve Queen + Adam Lambert’in yer aldığı etkinlik, sarayın dışındaki Victoria Anıtı çevresinde inşa edilen geçici bir amfitiyatroda gerçekleşecek.

David Beckham ve tenisçi Emma Raducanu da katılacak, Diana Ross ise 15 yıl aradan sonra İngiltere’deki ilk canlı performansıyla gösteriyi kapatacak. Konserde ayrıca Elton John’un önceden kaydedilmiş bir performansının da yer alması bekleniyor.

96 yaşındaki hükümdarın akşam açık hava etkinliğine katılması beklenmiyor, yağmur bekleniyor. Kraliçe, son aylarda sarayın “periyodik hareketlilik sorunları” olarak tanımladığı ve son aylarda halkın önüne çıkmasını sınırlayan hareket etme sorunları yaşıyor.

Egemen Cumartesi günü Epsom Derbisine katılmamayı seçti. Bunun yerine, prestijli yıllık at yarışında Cumartesi günü kraliyet kutusunda tezahürat yapan ve Birlik bayrakları sallayan kalabalıklara çıkan kızı Prenses Anne tarafından temsil edildi.

Bu, birkaç gün içinde ikinci kez kraliçenin hareketlilik sorunları kalabalığın onu görme şansını elinden almasıydı.

Cuma günü, kraliçe, onuruna özel bir Şükran Günü hizmetini atladı Londra’daki St. Paul Katedrali’nde. Saray yetkilileri, önceki gün olaylarda “biraz rahatsızlık” yaşadığını söyledi.

Prens Harry ve eşi Meghan, burada bulunmayan devlet başkanını onurlandırmak için toplanan kraliyet ailesinin yaklaşık 50 üyesi arasındaydı. Bu, kraliyet görevlerinden çekilip iki yıl önce Kaliforniya’ya taşınmalarından bu yana çiftin Birleşik Krallık’ta ilk kez kamuoyu önüne çıkmasıydı.

Çözülen ilişkilerin bir başka işareti olarak, Twitter’daki kraliyet hesapları, Harry ve Meghan’ın kızı Lilibet’e mutlu bir ilk doğum günü diledi. Lilibet Cumartesi günü bir yaşına girdi. O ve ağabeyi Archie, bu gezi sırasında henüz ortaya çıkmadı.

Kraliyet Ailesi hesabı, “Lilibet’in 1. Doğum gününü kutlarım!” tweet attı.

Bu arada, kraliyet ailesinin diğer üyeleri, Birleşik Krallık’taki kutlamaların bir parçası olarak Galler ve Kuzey İrlanda’ya gitti.

William ve eşi Kate, 8 yaşındaki Prens George ve 7 yaşındaki Prenses Charlotte olmak üzere üç çocuklarından ikisini, kraliçenin onuruna kale arazisinde ayrı bir konserden önce Galler’deki Cardiff Kalesi’ne getirdi.

Kraliçenin en küçük oğlu Prens Edward ve eşi Wessex Kontesi Sophie, 1950’ler temalı şenlikler için Kuzey İrlanda’yı ziyaret etti.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/two-future-kings-set-to-honor-queen-elizabeth-at-jubilee-concert/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir