Kraliçe’nin jübile yarışmasına katılanlar çeşitli Birleşik Krallık’ı kutluyor


LONDRA – Tasarımcı Clary Salandy, Londra’nın batısındaki sıradan bir toplum merkezinde mutfak kapısını iterken, ziyaretçileri buldukları şeye hayret ederek duraklıyor.

Silindir şapkaları ve uçuşan kirpikleri ile turuncu ve kahverengi tonlarında hazırlanmış bir düzine zürafa kafası, ticari sınıf sobanın üzerinde düzenli bir sırada gülümserken, bir çift zebra buzdolabının yakınındaki bir köşeden dışarı bakıyor.

Bu şaşkınlık duygusu, Salandy’nin, zürafalar ve zebraların, Buckingham Sarayı’nın dışında dört günlük şenliklerin kutlanacağı yarışmanın bir parçası olarak dans eden filler ve flamingolardan oluşan bir topluluğa katıldığı Pazar günü tam olarak deneyimlemelerini umduğu şeydir. Kraliçe II. Elizabeth’in tahttaki 70 yılı. Bu arada plastik köpük hayvanlar, mutfakta saklanmak üzere kilitli kalacak.

Salandy ve Mahogany Carnival Arts’taki ekibi, gençlerin oyun oynadığı ortamı eğlenceli bir şekilde yeniden hayal etmelerini istiyor. Prenses Elizabeth 1952’de, koronavirüs pandemisinden kurtulan bir ülkede eğlence ve fantezi duygusu uyandırmak için Kenya’da bir vahşi yaşam keşif gezisindeyken kraliçe olduğunu öğrendi.

Kısacası neşe vermek istiyorlar.

“Bunu gördüğünüzde, ‘Vay canına! Biliyor musun, bu harika!” demelisin. Salandy, “İnsanları COVID’den kaldıracağız ve işleri bittiğinde onları ileriye götüreceğiz. İnsanlar hayatın geri geldiğine ve bizim de hayatımızdan zevk almaya devam edeceğimize dair pozitif hissetmeliler.”

Britanya Platin Jübile Çeşitliliği
Maun karnaval grubunun üyeleri, 28 Mayıs 2022 Cumartesi, kuzey Londra’daki Queens Park Community School’daki Platinum Jubilee Yarışması’nda yaklaşan performansları için bir provaya katılıyor.

Matt Dunham / AP


Bu mesaj, özellikle pandemi tarafından ağır bir şekilde etkilenen ve şu anda yaşam maliyeti krizi tarafından sıkıştırılan Afrika-Karayip topluluğundan 250 kişilik bir sanatçı ve sanatçı grubu tarafından iletilecek.

Ancak sanatçılar, Britanya ve İngiliz Milletler Topluluğu’nun çeşitliliğini kutlayan bir sunumla herkese ulaşmak istiyor.

Çocuklar kuğu olacak, yaşlılar flamingolar ve dansçılar zürafalara ve zebralara hayat verecek, hatta belki de kalabalığa karışmak için süslenmiş hareketlilik scooterlarında yakınlaşacaklar.

Başka bir dansçı grubu, kraliçenin taç giyme cübbesini oluşturmak için birleşecek, her büyük inancın sembolleri ve mor ve beyaz kumaşına dokunan 54 Commonwealth ülkesinin tümüne selam verecek.

Danslar ve kostümler – gerçekten giyilebilir heykeller – Karayipler’de kutlanan Karnaval geleneklerinden doğar. Bu miras, Avrupa’nın en büyük sokak festivali haline gelen Karayip kültürünün bir kutlaması olan Notting Hill Karnavalı’na ilham verdi. Son iki yıldır pandemi nedeniyle yaz sonu partisi iptal edildi.

Mahogany ile birlikte çalışan sanatçı Carl Gabriel, performansın merkezini oluşturacak, kraliçenin taç ve elmas kolyeyle tamamlanan 85 kilogramlık (yaklaşık 200 kiloluk) büstünün son rötuşlarını yapmaya devam ediyor. Kaidesi üzerinde, dört metre (13 fit) boyundadır.

Britanya Platin Jübile Çeşitliliği
Sanatçı Carl Gabriel, 1 Haziran 2022 Çarşamba, Londra’daki Platin Jübile Yarışması için İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in başını betimleyen telden yapılmış bir heykel üzerinde stüdyosunda çalışıyor.

Alberto Pezzali / AP


Gabriel, kendi yenilikleriyle birlikte geleneksel tel bükme tekniğini kullanarak heykeli inşa etmek için aylarını harcadı. Çeşitli pense ve çekiçler kullanılarak metal bir çerçevenin etrafına tel parçalarının özenle bükülmesiyle oluşturulan, neredeyse bitmiş iş dev bir makrome projesini andırıyor. Londra’daki stüdyosunda koruyucu gözlük ve deri önlük taktıktan sonra, çalışmanın kraliçe ve bunun yanı sıra daha birçokları için bir anlam ifade etmesini istediğini söyledi.

Gabriel, “Birçok insanın acı çektiğini hissediyorum. Yapabileceğim en az şey, zor zamanlar geçirenlere eseri sunarak biraz zevk vermek.”

Müşteri yapımcısı ve Queen’s Park Community School’da 24 genç dansçıyla çalışan bir öğretmen olan Nicola Cummings, performansın özünde kraliçenin 70 yıllık hizmetinin bir kutlaması olduğunu söyledi. Kraliçe her şeyin merkezinde.

Cummings, “Gittiği her ziyarette, her ortaya çıkışında ülkeyi her zaman en iyi şekilde temsil etti. Onu hiç pasaklı görmemiştik,” dedi. “Sadece bunun için, biliyorsun, şimdi geri vermemiz gerekiyor. İşte buradayız. Ona elimizden gelenin en iyisini gösteriyoruz.”

Ancak performans aynı zamanda bir gençleşme mesajı da taşıyor.

Mahogany’nin topluluğu, ilk COVID-19 salgınının merkez üssüydü ve jübile için aylarca süren hazırlıklar, çoğu pandemi sırasında aile üyelerini kaybeden sanatçıları kaldırdı.

Tıpkı kraliçenin salgının zirvesinde ulusa insanların arkadaşlarıyla ve aileleriyle tekrar buluşacağına söz vermesi gibi, sanatçılar da bir topluluğun parçası olarak tekrar dans etme yeteneğini kutluyorlar – şimdi eskisinden daha da sıkı bir grup.

Cummings, karnavallara da katılan babasını düşünecek. Geçen yıl COVID-19’dan öldü.

“Bir şekilde onu temsil ediyormuşum gibi hissediyorum,” dedi gözyaşlarına hakim olamayarak. “Bu neredeyse ona bir saygı duruşu gibi.”


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/pageant-queens-jubilee/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir