Kraliçe’nin Platinum Jübile’sindeki şatafat ve durum


Kraliyet kilometre taşları eskiden böyle ilan edilirdi (ve bazen hala öyledir): Bir kasaba tellalının duyurusu, “Oh olsun! AH YAY! BUGÜN BURADA, ROYAL WINDSOR’DA, MAJestelerinin PLATINUM JUBILEE’SİNİ KUTLAMAK İÇİN BİR ARAYA GELİYORUZ!”

kasaba ağlayıcı.jpg
Windsor Kalesi’nin dışındaki Town Crier.

CBS Haberleri


Bu arada Buckingham Sarayı’nda, Bu Muhabir Mark Phillips, kraliyet kilometre taşlarının -tahttaki 70 yıl gibi- şimdi ilan edilme şeklidir.

buckingham-saray-jubilee-wide.jpg
Kraliçe’nin Platinum Jübile’sinin ilk gününde Buckingham Sarayı’nın dışındaki sahne.

CBS Haberleri


Bu Platinum Jubilee ile ilgili her şey, daha önce hiç yaşanmamış olması gibi basit bir nedenden dolayı emsalsizdir. Hiçbir hükümdar İngiliz aristokrat ağacının tepesinde bu kadar uzun süre oturmadı.

Böylesine uzun bir saltanatın bir yararı, 96 yaşındaki bir kraliçenin, dört yaşındaki büyük torununa (belki de) buna alışmasının daha iyi olacağını açıklayabilmesidir. Kraliyet hayatı Yapabilmek bazen gürültülü olmak.

louis.jpg
Tahtın beşinci sırasındaki dört yaşındaki Prens Louis, Platinum Jubilee sırasında bir uçağın üst geçidine tepki veriyor.

CBS Haberleri


Bu Jübile biraz asil bir oyun oldu. Kraliçe II. Elizabeth bu günlerde hareket etmekte zorlandığı için kimse onun nerede ve ne zaman ortaya çıkacağından tam olarak emin değil. At sırtında törensel askeri selamlar alabileceği günler çoktan geride kaldı. Bu rol şimdi, Jübile’nin bu “Rengi Biriktirme” geçit töreninde annesini temsil eden oğlu ve varisi Prens Charles’a verildi.

prens-william-prenses-ann-prens-charles-trooping-the-color.jpg
Prens William, Prenses Anne ve Prens Charles, Renk Birliğine katılıyor.

CBS Haberleri


Kraliçeler emekli olmayabilir, ancak görünüşe göre yavaş yavaş kayboluyorlar. Kraliyet saati işliyor. Kraliyetler hakkındaki son kitabı “Zamanımızın Kraliçesi” olan Robert Hardman, “Birçok yönden o bir tür ulusal saat,” dedi.

Phillips, “Yaşlanması, bir bakıma bizim tarihi ölçtüğümüz gibi mi?” diye sordu.

Hardman, “Kraliçe için bir tür zamansızlık var” dedi. “Demek istediğim, belli ki farklı görünüyor. Modalar farklı. Taç giyme töreni sırasında genç bir kadın ve şimdi dünyanın en yaşlı devlet başkanı. Ama o aurada hala bir tür zamansızlık var.”

Kraliçe, Jübile’nin ilk gününde biraz rahatsızlık duyduğunu iddia ederek, ikinci gün St Paul Katedrali’ndeki büyük ayinden uzak durdu, her yokluk bu Jübile’yi daha da dokunaklı hale getirdi. Charles yine onun adına, geleceğin Kraliçesi Camilla ile birlikte oradaydı. Ve William, sıradaki Kate ile. Ve (belki de manşetleri çalarak) Harry ve Meghan. Şimdi aileden uzaklaşmış ve Kaliforniya’da kendi kendilerine sürgünde olan çiftin, Jubilee gösterisinde bu kamera hücresine izin verildi. Sarayda Meghan’a karşı ırkçılık suçlamalarıyla gölgelenen kraliyet hayatından ayrılmaları acımasız ve soğuktu. Kısa dönüşleri herhangi bir ısınma belirtisi göstermedi.

Platin Jübile
Kraliyet ailesinin üyeleri, 3 Haziran 2022’de Kraliçe II. Elizabeth’in Platinum Jübile kutlamalarının ikinci gününde Londra’daki St. Paul Katedrali’ndeki Ulusal Şükran Günü Ayini’ne katıldılar. Sussex Dükü ve Düşesi Harry ve Meghan oturuyorlar koridorun karşısında kardeşi Prens William ve babası Prens Charles.

Getty Images aracılığıyla Victoria Jones/PA Görüntüleri


Ancak bu Jübile Kraliçe ile ilgiliydi ve belki de Bruno tarafından organize edilen ve yakın zamanda dul kalan Kraliçe’ye bir haraç için ülke çapında ve dünya çapında bir dizi kutlama feneri ateşinin aydınlatılmasına katılmasının yardımıyla soğukluğun üstesinden geldi. Dikizlemek. Phillips, “Sizin gibi insanların ‘Majesteleri, yalnız değilsiniz’ deme şekli bu mu?” diye sordu.

“Kesinlikle,” diye yanıtladı Peek. “Asla yalnız olmayacak. Şimdi yalnız değil.”

işaret.jpg
Birleşik Krallık, Commonwealth ve denizaşırı bölgelerde aydınlatılan binlerce Platinum Jubilee Beacon’dan biri.

CBS Haberleri


Çok sayıda kraliyet biyografisi yazan Robert Lacey, “Kraliçe işinde mükemmeldi ve bunu sadece vatansever bir İngiliz olduğum için söylemiyorum” dedi.

Phillips, “O Birleşik Krallık Kraliçesi’nden daha fazlası. Bir nevi dünyanın kraliçesi olarak tanımlanıyor. Amerika’nın bir kraliçesi olsaydı, onu seçerlerdi. Bu tür genel bir varsayım mı? O nasıl başardı?” diye sordu. o?”

Lacey, “Kraliçenin en sevdiği hobisi yarış atlarıdır” dedi. “Ve oldukça acımasız bir spor olan at yarışındaki insanlarla konuşursanız, Kraliçe’nin atlarını yetiştirme, atlarını eğitme ve sonuç alma biçimine büyük saygı duyuyorlar. Şimdi aynı çelikliği ve uzmanlığı getirdi. kraliçe olarak işine.”

Ancak bunu yaptı, işe yaradı. Ve sadece bu olaylara katılan binlerce vatansever İngiliz için değil. Minnettar kalabalığın arasında New Fairfield, Connecticut’tan Donna Werner vardı. Phillips ona, “Bu monarşiden kurtulmak için özel çaba sarf eden bir ülke olan ABD’den geliyor, sizi bu monarşiye geri getiren nedir?” diye sordu.

Werner, “Amerika’da böyle bir şey yok,” diye yanıtladı. “Yani şu şatafat ve duruma bak. Kimse böyle bir şey yapmıyor!”

Ancak bu Jübile aynı zamanda bir parti için – binlercesi – ve tam zamanında bir bahaneydi. dedi bir kadın. “Hepimiz iki yıldır kilit altında olduğumuz için dans etmek, şarkı söylemek ve birlikte yemek yemek gerçekten önemli. Aslında mükemmel bir zamanlama!”

kraliçeler-fans.jpg
Kraliçe (zaten ruhunda) onuruna bir toplantıya katılır.

CBS Haberleri


Bu Jübile’ye bakmanın farklı yolları var. Prensler ve prenseslerin hayali romantik çağına geri dönüş. Sıçrayan atlar ve oyuncak asker üniformalarında yürüyen sıralar ile nostaljide bir egzersiz. Bu, ortalıkta dolaşan, işini yapan ve – bir şekilde – ulusal ruhu somutlaştıran kalıtsal bir hükümdara sevgi dolu bir övgü.

Onun tüm o şeylerden.


Daha fazla bilgi için:


Jane Whitfield tarafından üretilen hikaye. Editör: Mark Ludlow.


Ayrıca bakınız:


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/queen-elizabeth-ii-platinum-jubilee-pomp-and-circumstance/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir