Rafael Nadal, Grand Slam rekorunu 22’ye çıkararak 14. kez Fransa Açık’ı kazandı.


Paris – Rafael Nadal, Roland Garros’ta 14. şampiyonluğunu ve toplamda 22. Grand Slam şampiyonluğunu elde etmek için Pazar günü Fransa Açık finalinde çekildi ve halihazırda sahip olduğu iki rekora ekledi.

Nadal, 36. doğum gününden iki gün sonra Casper Ruud’u 6-3, 6-3, 6-0 yenerek toprak kort tarihinin en yaşlı şampiyonu oldu.

Ruud ikinci sette 3-1 öndeydi, bu Nadal’ı seviyesini yükseltmeye teşvik eden bir açıktı – son 11 maçı aldı.

İspanyol’un Paris’teki ilk zaferi 2005’te 19 yaşındaydı. Hiçbir erkek ya da kadın tekler kupasını Paris’teki 14’ünden daha fazla herhangi bir büyük yarışmada kazanmadı. Ve hiç kimse Nadal’dan daha fazla Grand Slam şampiyonluğu kazanmadı.

TENİS-FRA-AÇIK
Rafael Nadal, 5 Haziran 2022’de Paris’te Fransa Açık’ı kazandıktan sonra kutluyor.

ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/AFP Getty Images aracılığıyla


Şimdi, bir dizi diz ameliyatından sonra neredeyse bir yıldır oynamayan rakipleri Roger Federer ve COVID-19’a karşı aşılanmadığı için Ocak ayında Avustralya Açık’ı kaçıran ve Nadal’a yenilen Novak Djokovic’in iki önünde. Roland Garros’ta.

Nadal, yaşı ve daha da önemlisi, sol ayağındaki yıllardır aralıksız bir sorun olan kronik ağrı göz önüne alındığında, son günlerde tekrar tekrar, Court Philippe Chatrier’deki her maçın kesin olup olmadığından asla emin olamayacağını söyledi. onun son olabilir.

Yine de, Fransa Açık’ta ilk 10’da yer alan dört rakibi (dördüncü turda 9 numaralı Felix Auger-Aliassime, dördüncü turda 1 numaralı Djokovic) geride bıraktığı düşünüldüğünde, bırakmak için fazla bir neden yok gibi görünüyor. çeyrek finalde, ayağındaki sakatlık nedeniyle durdurulan 3 No’lu Alexander Zverev, yarı finalde ve ardından 8 No’lu Ruud).


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/rafael-nadal-wins-french-open-14th-time-grand-slam-record-22/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir