Boris Johnson, kendi partisinin kendisini İngiltere Başbakanı olarak görevden almasına yol açabilecek bir güven oylamasıyla karşı karşıya değil


Londra — Boris Johnson, Pazartesi günü İngiltere Başbakanı olarak pozisyonunu kaybetme ihtimaliyle karşı karşıya, Muhafazakar siyasi partisinden milletvekilleri, işini sürdürüp sürdürmeyeceğini belirlemek için “güven oyu” verecekler.

Parti liderleri, görevdeki Muhafazakar Milletvekillerinin en az %15’inden talep mektupları alırsa, Muhafazakar Parti’ye güvensizlik oyu tetiklenir. Muhafazakar Parti yetkilisi Graham Brady Pazartesi sabahı bu eşiğin aşıldığını söyledi.

Birleşik Krallık Başbakanı, bu görevde görev yapmak üzere doğrudan seçilmez, ancak parlamentodaki sandalyelerin çoğunluğunu kazanan siyasi parti tarafından atanır. Johnson Pazartesi günü oylamayı kaybederse, Parlamentodaki sandalyelerin çoğunluğuna sahip olan Muhafazakar Parti, otomatik olarak Birleşik Krallık Başbakanı olarak görevi devralacak yeni bir parti lideri seçecek.

Bu ayın başlarında Johnson, polis tarafından para cezası Bir soruşturmanın, kendisinin ve meslektaşlarının İngiltere’nin zirvesi sırasında partiler düzenlediklerini ve katıldıklarını tespit etmesinin ardından yasayı çiğnediği için koronavirüs 2020’de sokağa çıkma yasağı.


İngiltere Başbakanı Boris Johnson istifa çağrılarıyla karşı karşıya

09:00

“Parti kapısı” skandalı olarak bilinen, hükümet yetkililerinin Johnson’ın 10 Numaralı Downing Caddesi’ndeki resmi konutunda şarap ve peynir içtiğinin ortaya çıkması – hepsi fotoğraflara yakalandı – halkın COVID-19 kısıtlamaları altında ölmekte olan akrabalarını ziyaret etmesi engellendi. kitlesel öfkeye yol açmıştı.

Bir iç hükümet soruşturması, “liderlik ve yargı başarısızlıkları” olduğunu ve “kıdemli liderlik ekibinin” sorumlu tutulması gerektiğini tespit etti.

Muhafazakar Partisini 2019 Birleşik Krallık genel seçimlerinde ezici bir zafere götürmesine rağmen, Johnson’ın popülaritesi son aylarda düştü ve kendi parti üyelerinden bazıları onu istifaya çağırdı.

Johnson’ın uzun süredir destekçisi olan Johnson’ın uzun süredir destekçisi olan Johnson, “Ekonominin mücadele ettiği, enflasyonun yükseldiği ve büyümenin cansız ve en iyisi olduğu bir zamanda, yalnızca kampanya yürütmeye, konuyu değiştirmeye ve siyasi ve kültürel ayrım çizgileri yaratmaya çalışıyorsunuz, esasen kendi avantajınız için. ve eski kabine bakanı Jesse Norman Pazartesi günü başbakana yazdığı bir mektupta söyledi.

Norman, Johnson’ın bazı politikalarını “çirkin”, “aptalca” ve “neredeyse kesinlikle yasa dışı” olarak nitelendirdi.

Ancak diğer Muhafazakar milletvekilleri, parti liderliğinde bir değişiklik için yanlış zaman olduğuna inanıyorlardı.

Johnson müttefiki Kabine Bakanı Steve Barclay, Muhafazakar Parti web sitesinde yaptığı bir yayında, “İnsanlara 2019’da oy verdikleri değişikliği gerçekleştirdiğimizi göstermemiz çok önemli” dedi.

Oylamanın yerel saatle 18:00 ile 20:00 arasında yapılması planlanıyor. 359 Muhafazakar milletvekilleri isimsiz oy kullanma fırsatına sahip olacak ve Johnson’ın işini sürdürmek için basit bir çoğunluk sağlaması gerekecek.
Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/boris-johnson-vote-no-confidence-uk-prime-minister/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir