Fransa’da gizemli iğne saldırılarıyla suçlanan adam


Marsilya – Fransız savcılar, güney Fransa’da 20 yaşındaki bir erkeğe yeni bir sel baskınıyla ilgili olarak suçlamada bulundular. polisi şaşırtan iğneli saldırılar ve yılın başından beri yetkilileri alarma geçirdi. Adam, Cuma akşamı Toulon’daki bir Riviera plajında ​​televizyonda yayınlanan bir konserin çekimleri sırasında yaklaşık 20 kişinin iğne yarası olduğunu bildirmesinden iki gün sonra Pazar günü gözaltına alındı ​​ve suçlandı.

Kalabalıkta paniğe neden olan bıçaklama olaylarının ihbar edilmesi üzerine bir kadın hastaneye kaldırıldı ve polis çağrılmak zorunda kaldı.

Toulon savcıları, şüphelinin kendilerine saldırmaya çalıştığını söyleyen iki kadın tarafından teşhis edildiğini ve bunun kendisini ağırlaştırılmış ve taammüden silahlı şiddet ile suçlanmasına yol açtığını söyledi.

Toulon Savcısı, “Soruşturmanın şu andaki aşamasında, şüpheli iddiaları tamamen reddediyor, ancak tanık ifadelerine göre savcılık, dava açmak ve onu (suçlanacak) bir hakime sunmak için yeterli delil olduğuna inanıyor” dedi. dedi Samuel Finielz.

Fransa Gece Kulübü İğne Saldırıları
İnsanlar 18 Mayıs 2022’de Nantes, Batı Fransa’daki Warehouse gece kulübünün yakınındaki Des Anneaux rıhtımında yürüyorlar. Fransa genelinde, son aylarda 300’den fazla kişi gece kulüplerinde veya konserlerde birdenbire iğnelerle delindiğini bildirdi.

Jeremias Gonzalez/AP


Toulon’daki saldırılar, Cumartesi gecesi yayınlanan TF1 kanalının “Yılın Şarkısı” programının canlı kaydı sırasında gerçekleşti. Yılın başından bu yana, Fransa’daki gece kulüplerinde ve festivallerde gençlerin iğne yarası aldığı en az 100 vaka bildirildi.

İngiliz makamları da bir orada “iğne batması” yağmuruve Belçika ve Hollanda’daki polis de dağınık olayları araştırıyor.

Hafta sonu iki Fransız müzik festivalinde yeni saldırılar bildirildi. Fransa’nın doğusundaki Belfort’ta düzenlenen bir festivale, 17-18 yaş arası gençlerin ellerinde veya kollarında ani keskin ağrılar yaşamaları nedeniyle altı şikayette bulunuldu. Yerel savcı Jacques-Edouard Andrault, Fransa’nın güneybatısındaki Vic-Fezensac’ta düzenlenen bir festivalde yedi kişinin daha iğneden yaralandığını ve ardından polisin bir adamı tutukladığını söyledi.

Yılın başından beri kurbanların çoğu genç kadınlardı.

whatsapp-image-2021-11-03-at-16-22-23.jpg
İngiltere vatandaşı Sarah Buckle’ın elinde polisin söylediğine göre iğne batması gibi görünen bir çürük.

Sarah Buckle’ın izniyle


Genellikle aniden ortaya çıkan aynı semptomları – mide bulantısı, baş dönmesi ve keskin ağrı – bildirirler ve ancak daha sonra derilerinde bir iğne battığını tespit ederler.

Batıdaki Nantes ve Rennes şehirlerinden güney ve Atlantik kıyılarına ve Fransız Alpleri’ne kadar ülkenin dört bir yanında vakalar bildirildi.

Yetkililer, tüm mağdurlara daha sonra kan testi yaptırmalarını tavsiye ediyor ve bazılarına HIV ve hepatit için önleyici tedavi verildi. Ancak Fransa’daki kurbanlara zehirli madde veya uyuşturucu enjekte edilmiş gibi görünmüyor.

Polis genellikle suçluları belirlemekte veya bir şırınga ya da basit bir iğne gibi tam olarak neyin kullanıldığını belirlemekte zorlanıyor.

Gece kulübü sahipleri, cezanın kaldırılmasından sadece aylar sonra, saldırıların kazançları üzerindeki etkisini hissetmeye başlıyor. COVID-19 onları uzun süre kapalı tutan kısıtlamalar.

UMIH misafirperverlik derneğinden Thierry Fontaine Nisan ayında AFP’ye verdiği demeçte, saldırıların gençler arasında “histeri” yarattığını söyledi.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/needle-attacks-europe-france-man-charged-over-mystery/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir