Kraliçe Elizabeth, yıldönümü kutlamalarını kapatmak için balkonda sürpriz bir görünüm sergiledi


İngiltere’nin kraliçe ikinci Elizabeth Pazar günü onu kapatmak için Buckingham Sarayı’nın balkonunda sürpriz bir görünüm yaptı. Platin Jübile kutlaması.

Balkonda geleceğin iki kralıyla birlikte göründü: Prens Charles ve Prens William ve eşleri, Cornwall Düşesi Camilla ve Cambridge Düşesi Catherine. William ve Catherine’in üç çocuğu, Princes George ve Louis ve Princess Charlotte da balkonda belirdi.

Kraliçe sadece birkaç dakika göründü. Ulusal alışveriş merkezinde “Tanrı Kraliçeyi Korusun” şarkısını söyleyen binlerce kişiye el salladı. BBC haberleri.

96 yaşındaki Elizabeth, tahtta 70. yılına damgasını vuran Platin Jübile’deki bazı görünümlerini küçültmek zorunda kaldı. Hareketlilik sorunları nedeniyle Cuma günü şükran ayinlerine ve Cumartesi günü bir konsere katılamadı.

Kutlamalar sona ererken Elizabeth, İngiliz halkına teşekkür eden bir mesaj yayınladı.

Mesajda, “Kraliçe olarak 70 yılı nasıl işaretleyeceğinize gelince, takip edilecek bir rehber kitap yok” dedi. “Bu gerçekten bir ilk. Ama bu kadar çok insanın Platinum Jübile’mi kutlamak için sokaklara çıkması beni utandırdı ve derinden etkiledi. Her etkinliğe bizzat katılmamış olsam da, kalbim hepinizle oldu; ve Ailem tarafından desteklenen, elimden gelenin en iyisini size hizmet etmeye kararlıyım.”

Kraliçe II. Elizabeth Platin Jübile 2022 - Platin Yarışması
Soldan, Prens Charles, Kraliçe II. Elizabeth, Prens George, Prens William, Prenses Charlotte, Prens Louis ve Cambridge Düşesi Catherine, 5 Haziran 2022’de Londra’da düzenlenen Platin Yarışması sırasında balkonda duruyorlar.

Chris Jackson / Getty Images


Hafta sonu gördüğü “nezaket, neşe ve akrabalıktan ilham aldığını” söyledi ve “bu yenilenen birliktelik duygusunun uzun yıllar boyunca hissedileceğini” umduğunu da sözlerine ekledi.

Pazar günü erken saatlerde, kraliçenin bir hologramı, taç giyme töreni sırasında bindiği 260 yıllık bir arabanın içinde, Londra’dan Buckingham Sarayı’na yürüyen 200 atın yanında göründü. Geçit töreninin finalini, “Perfect” şarkısını söyleyen ve onu Elizabeth ve merhum kocası Prens Philip’e ithaf eden şarkıcı Ed Sheeran üstlendi.

Cumartesi gecesi bir konserde, Charles onu onurlandırdı “Majesteleri, mumya” olarak, daha sonra “ömrü boyunca özverili hizmeti” için haraç ödedi. Kraliçe, Paddington Bear ile önceden kaydedilmiş bir videoda göründü.

Kraliçe’nin hayatından sahneler saray duvarlarına yansıtılırken Charles, “Bizimle tanıştınız ve bizimle konuştunuz. Bizimle gülüp ağlıyorsunuz ve en önemlisi bu 70 yıldır bizim için oradasınız” dedi. “Hayatın boyunca hizmet etmeye söz verdin – vermeye devam ediyorsun. Bu yüzden buradayız. Bu gece bunu kutluyoruz.”

William, iklim değişikliğiyle mücadele ihtiyacını vurgularken, kraliçenin uzun süredir çevreye olan bağlılığının altını çizen açıklamalarla babasından önce geldi.

Elizabeth’in tahttaki 70 yılı, onu İngiliz tarihinin en uzun süre hizmet veren hükümdarı yapıyor ve onu 63 yıldan fazla bir süredir hüküm süren Kraliçe Victoria izliyor. Tarihin en uzun süre görev yapan hükümdarı, 72 yıl hüküm süren Fransa Kralı Louis ve Tayland’ın Bhumibol Adulyadej’i 70 yıldan fazla (ve Kraliçe’den daha fazla gün) tahtta kaldı.

Aile draması şimdiye kadar kraliçenin kutlamalarını gölgede bırakmayı başaramadı. Ayrıldığı torunu, Prens Harry ve eşi Meghan Ailenin geri kalanı, sosyal medyadan kızları Lilibet’e birinci yaş gününü kutlarken, Cuma günü şükran ayininde hazır bulundular.

Gösteriyi Elizabeth’ten çalan tek kişi, onun dört yaşındaki büyük torunuydu. LouisYüksek sesle uçan uçaklara tepkisi tüm dünyada görüldü.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/queen-elizabeth-plantinum-jubilee-balcony-appearance/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir