New York, Amazon’un banyo molalarını önleyen kotaları kullanmasını yasaklayan yasa tasarısını onayladı


New York milletvekilleri, Amazon tarafından kullanılan ve son birkaç yılda daha fazla incelemeye alınan ölçümleri azaltmayı amaçlayan bir hareket olan eyalette depo üretkenlik kotalarının kullanımını hedefleyen bir yasa tasarısını onayladı.

Çalışma ve güvenlik savunucuları, e-ticaret devinin, işçilerin paketleri nasıl paketlediğini ve istiflediğini kaydeden üretkenlik kotalarını kullanmasını uzun süredir eleştiriyor. İşçiler belirli bir süre boyunca hareketsiz kalırlarsa, şirketin “görevden ayrılma” aracı, eleştirmenlerin şirketin yaralanma oranları için suçladığı çok fazla mola verdikleri için onları cezalandırabilir.

Dört işçi sendikasından oluşan bir koalisyon olan Strategic Organizing Center tarafından Nisan ayında yayınlanan bir rapor, Amazon’un 2021’de ABD’deki tüm depo çalışanlarının %33’ünü istihdam ettiğini, ancak sektördeki tüm yaralanmaların %49’undan sorumlu olduğunu buldu. Amazon CEO’su Andy Jassy bu bulguları geri itti, ancak hissedar mektubunda o ay şirketin depo yaralanma oranlarının “ortalamadan biraz daha yüksek olduğunu” kabul etti ve bunları iyileştirmek için çalışacaklarını söyledi.

Cuma günü kabul edilen yasa, perakende devi ve diğer şirketlerin işçilere atandıkları kotalar, bu kotaların nasıl geliştirildiği ve bu tür şeylerin işveren tarafından onları disipline etmek için nasıl kullanılabileceği hakkında bilgi vermesini gerektirecek. Ayrıca, işverenlerin, işçileri engelleyecek kotalar koymasını da yasaklayacaktır. banyo molası vermek veya dinlenme süreleri.


Amazon, New York City sendika çabalarına bağlı iki çalışanı işten çıkardı

04:34

Mevzuat, desteğini belirtmemiş ancak Seattle merkezli şirkete eleştirel bir gözle bakan Vali Kathy Hochul’a gidiyor. Geçen ay, Amazon’a karşı, şirketin makul düzenlemeleri reddederek ve onları ücretsiz izne çıkmaya zorlayarak hamile ve engelli işçilere karşı ayrımcılığa uğradığını iddia eden bir devlet dairesi şikayetinde bulunduğunu duyurdu.

Mevzuat, imzalanan benzer bir yasa tasarısını taklit ediyor Kaliforniya’da geçen yıl. Washington ve New Hampshire’daki eyalet milletvekilleri de benzer yasalar çıkardı.

New York’ta, Staten Island’ın New York ilçesindeki Amazon işçileri, şikayetlerinin ardından şirket tarafından tanınmaya çalışıyor. Nisan ayında sendika zaferi. Ancak Amazon, işçi kazanımını devirmek ve yeni bir seçim planlamak isteyen Ulusal Çalışma İlişkileri kuruluna seçime itiraz etti.

Alabama’da, Bessemer kentindeki depo işçileri Mart ayında bir sendika kurmaya karşı 993’e karşı 875 oy kullandı. Federal çalışma kurulu, 416 itiraz edilen oyların potansiyel olarak bu sonucu bozabileceğini söyledi. Sorgulanan oyların üzerinden geçmek için bir duruşma planlanmadı.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/new-york-bill-amazon-productivity-quotas/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir