Ukrayna’nın Rusya ile savaşına rağmen Dünya Kupası’nda yer alma teklifi Galler’e 1-0 yenilmişti.


Cardiff, Galler – Ukraynalı oyuncular, Pazar günkü FIFA futbol gösterisi için Avrupa’nın son playoff maçında Galler’e 1-0 yenilerek Dünya Kupası elemelerini kaçırdıktan sonra kederli taraftarlarını alkışlarken yağmurda ağladılar.

FIFA Dünya Kupası - UEFA Elemeleri - Final - Galler v Ukrayna
Ukraynalı Oleksandr Zinchenko, 5 Haziran 2022’de Dünya Kupası eleme maçında Ukrayna’nın Galler’e 1-0 yenilmesinin ardından taraftarları alkışladı.

Reuters/Matthew Childs aracılığıyla Aksiyon Görüntüleri


Sıkı bir oyunda acı veren an, 34. dakikada Andriy Yarmolenko’nun Galler kaptanı Gareth Bale’in serbest vuruşunu uzaklaştırmaya çalışırken yanlışlıkla topu kendi ağına gönderdiği an geldi.

Galler 64 yıl aradan sonra ilk Dünya Kupası’na giderken – Kasım ayında ABD’ye karşı açılıyor – bu, Ukrayna’nın duygusal olarak yüklü misyonunun Katar’a kalabilmesi için çok uzak bir maçtı. Rusya’nın işgali altında.

FIFA Dünya Kupası - UEFA Elemeleri - Final - Galler v Ukrayna
Galler’den Ben Davies, 5 Haziran 2022’de Galler Ukrayna’yı 1-0 mağlup ettikten sonra Ukraynalı Andriy Yarmolenko’yu konsolide ediyor.

Reuters/Matthew Childs aracılığıyla Aksiyon Görüntüleri


Teknik direktör Oleksandr Petrakov, bir çevirmen aracılığıyla “Elimizden gelen her şeyi yaptık, ancak Ukrayna halkının takımımızın çabalarını hatırlamasını gerçekten istiyorum” dedi.

Petrakov’un önceliği, Dünya Kupası rüyası sona erdikten sonra, evdeki acıların dünya tarafından unutulmamasını sağlamaktı.

Petrakov, “Ülkenin her yerinde hararetli bir savaş var,” dedi. “Günlük olarak ölen çocuklarımız ve kadınlarımız var. Altyapımız Rus barbarları tarafından mahvediliyor. Ruslar bize zarar vermek istiyor ama Ukraynalılar direniyor ve topraklarını savunuyorlar. Biz sadece desteğinizi istiyoruz. evde neler olduğunu anlayın.”

Eve döndüklerinde, savaşın 102. gününde Ukraynalılar, Kiev de dahil olmak üzere barlarda Cardiff’in maçını izleyerek acı ve ıstıraptan kurtuldu.

FBL-WC-2022-EUR-QUALIFIER-WAL-UKR-FANLAR
Ukraynalı taraftarlar, 5 Haziran 2022’de Kiev’deki bir barda Galler ve Ukrayna arasındaki 2022 FIFA Dünya Kupası playoff final eleme futbol maçını izlerken tepki gösterdi. Galler 1-0 kazandı.

Getty Images aracılığıyla SERGEI SUPINSKY/AFP


savaş ve Pazar günü erken saatlerde füze saldırısı Ukrayna’nın başkentinde maç için herhangi bir parti havasında bariz bir damper koydu.

Yine de mimar Dmytro Leshehenko, Ukrayna’nın 2012 Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yaptığı daha mutlu zamanlarda satın aldığı parlak sarı milli takım formasını çıkardı ve parmak arası terlik giyen kardeşiyle birlikte Kiev’in altın kubbeli iki katedralinin yanından geçerek bir bara gitti. maçı arkadaşlarıyla izlediler, iki büyük 3 litrelik bira sürahisi, kızarmış ekmek, füme etler ve diğer atıştırmalıklarla yıkandılar.

Leshehenko, silahlı kuvvetlerde görev yapan arkadaşlarıyla konuşmalarını anlatırken, “Savaş alanındaki insanlar bunu telefonlarında izlediler” dedi.

İkinci yarıda bardaki dev ekranlar sinyali kaybedince, müşteriler cep telefonlarının etrafına toplanarak aksiyonu takip etti. Bazıları Rus bilgisayar korsanlarının iletimi devre dışı bırakmış olması gerektiği konusunda şaka yaptı.

Galler v Ukrayna - FIFA Dünya Kupası Elemeleri
Galler ve Ukrayna arasındaki FIFA Dünya Kupası Elemeleri Playoff maçında 05 Haziran 2022’de Cardiff, Galler’de Cardiff City Stadyumu’nda Ukraynalı bir taraftar kızı tarafından teselli ediliyor. Galler 100 kazandı.

Getty Resimleri


Büyük düzende savaşın çok daha önemli olması, kaybetmenin üzüntüsünü yumuşattı. Maç sadece bir soluklanma anıydı.

Leshehenko, “Bundan daha fazla sorunumuz var.” Dedi. “Savaş olmadığını hissedebildiğimiz bir gün bu. Bizim için bayram.”

Cardiff’te ayrıca playoff’un Ukrayna’nın karşı karşıya olduğu mücadelelerin daha az olduğu hissi vardı.

Evinin hasar gördüğü Mykolaiv’den takımı takip etmek için seyahat eden Ukraynalı taraftar Anna Stepanova, “Asıl kavgamız bizim savaşımız” dedi. “Her gün bomba ve top sesleri duyuyoruz. Bu çok zor bir hayat. Buraya geldik ve başka bir dünyada gibiyiz.”

Galler’in başkentinde, Cardiff City Stadyumu’ndaki ekranlarda İngilizce ve Ukraynaca bir barış mesajıyla savaşın hayaleti belirgindi.

Galler v Ukrayna - FIFA Dünya Kupası Elemeleri
Genç bir Ukraynalı taraftar, Galler ve Ukrayna arasındaki FIFA Dünya Kupası eleme eleme maçında 05 Haziran 2022’de Cardiff, Galler’deki Cardiff City Stadyumu’nda “SAVAŞI DURDUR” yazan bir Ukrayna bayrağını kaldırıyor. Galler 100 kazandı.

Getty Resimleri


Ukrayna’ya tahsis edilen 1.800 koltuktan 100’ü, işgalin başladığı Şubat ayından bu yana Ukrayna’dan kaçmak zorunda kalan mültecilere verildi ve bu da Rusya’nın Dünya Kupası elemelerinden diskalifiye edilmesine yol açtı.

Ukrayna milli marşı çalındığında çekişmeler bir kenara bırakıldı ve daha sonra moralsiz muhalefeti alkışlayan ev sahibi taraftarlar tarafından alkışlandı.

Nihayetinde aşılmaz bir bariyer olduğunu kanıtlayan Galler kalecisi Wayne Hennessey oldu. Başka hiçbir takım Avrupa elemelerinde Ukrayna’nın gol atmayı başaramadığı dokuz şutu kadar isabetli şut atamadı.

Ukrayna kupa umutlarını canlı tuttu geçen hafta İskoçya’yı 3-1 mağlup eden duygusal galibiyet.

Bu maçın ardından Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, Instagram ekibe “iki saatlik mutluluk” için teşekkür etmek için.

“Sadece teşekkürler çocuklar! Alışkın olmadığımız iki saatlik mutluluk” diye yazdı. “Çıktılar. Savaştılar. Sebat ettiler. Kazandılar. Çünkü onlar Ukraynalı!”
Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/ukraine-world-cup-loss-to-wales-war-with-russia/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir