ABD’li kadın, Suriye’de tamamı kadınlardan oluşan IŞİD taburuna liderlik etmekten suçlu bulunacak


Bir Amerikalı kadın Salı günü tamamı kadınlardan oluşan bir taburun başına geçme suçunu kabul edecek. İslam Devleti militanları Suriye’de mahkeme kayıtları gösteriyor.

Mahkeme notuna göre, Allison Fluke-Ekren için bir savunma duruşması Virginia, İskenderiye’deki federal mahkemede yapılacak. Avukatı hemen yorum isteyen bir e-posta göndermedi.

ekrenwide.png
Alexandria, Virginia, Sheriff’s Office tarafından Ocak 2022’de sağlanan bu tarihsiz fotoğraf, Allison Fluke-Ekren’i gösteriyor.

AP aracılığıyla İskenderiye Şerif Ofisi


Bir zamanlar Kansas’ta yaşayan Fluke-Ekren, Ocak ayında ABD’ye getirildi. suç duyurusunda bulunmak yabancı terör örgütüne maddi destek sağlamak. 2008’de Mısır’a taşındı ve savcılara göre, 2016’nın sonlarında Suriye’nin Rakka kentinde AK-47 tüfekleri, bombaları ve intihar kemerleri kullanımı konusunda eğitim almış, tamamı kadınlardan oluşan bir İslam Devleti birimini yönetti.

ABD Başsavcı Yardımcısı Raj Parekh tarafından dosyalanan bir gözaltı notu, çocuklara saldırı tüfeği kullanmayı öğrettiğini ve en az bir tanığın çocuklarından birinin – yaklaşık 6 veya 7 yaşındaki – Suriye’deki ailenin evinde makineli tüfek tuttuğunu gördüğünü söyledi.

Savcılar ayrıca Fluke-Ekren’in ABD’deki bir üniversite kampüsüne saldırmak için ajanlar toplamak istediğini ve bir alışveriş merkezine yapılan terör saldırısını tartıştığını söyledi. Bir FBI beyanına göre, bir tanığa “çok sayıda insanı öldürmeyen herhangi bir saldırıyı kaynak israfı olarak gördüğünü” söyledi.

Fluke-Ekren aleyhine 2019 yılında mühürlü bir suç duyurusunda bulunuldu, ancak suçlamalarla yüzleşmek üzere ABD’ye geri getirilene kadar kamuya açıklanmadı.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/us-woman-allison-fluke-ekren-will-plead-guilty-islamic-state-leader/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir