Rusya’nın elçisi, ülkesinin Ukrayna’da tecavüz ve yiyecekleri silahlandırdığı iddiaları üzerine BM toplantısından çıktı


Birleşmiş Milletler – Biden yönetiminin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Linda Thomas-Greenfield Pazartesi günü Güvenlik Konseyi’ne yaptığı açıklamada, Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgalini başlatmasından bu yana “Rusya güçlerinin sivillere karşı gerçekleştirdiği mezalimlere ilişkin güvenilir raporların her geçen gün arttığını” söyledi. O, bu raporların “cinsel şiddetin korkunç hikayelerini içerdiğini” söyledi.

“Büyüyen cinsel şiddet kanıtı Konsey toplantısına ev sahipliği yapan Arnavutluk’un BM Büyükelçisi Ferit Hoca, “İşgal altındaki bölgelerden gün geçtikçe ortaya çıkıyor” dedi. “Artık Kiev Oblastı’ndaki kurtarılmış kasaba ve şehirlerdeki bulgulardan sivillerin hedef alındığını, işkence gördüğünü ve öldürüldüğünü biliyoruz. büyük bir ölçekte ve kadınların ve kızların bir savaş silahı olarak tecavüze maruz kalması.”


Hillary Clinton, Ukrayna’daki kadın ve kızların “en kötü korku ve şiddet türü” ile karşı karşıya olduğunu söyledi

01:40

Thomas-Greenfield, Rus kuvvetlerinin “cinsel şiddeti bir savaş silahı olarak kullandığını” ve ABD hükümetinin “Rus askerlerinin Ukraynalı kadınlara saatlerce tecavüz edip sonra onları öldürdüğüne dair raporlar aldığını” söyledi.

Nisan ayında Ukraynalı milletvekili Kira Rudyk CBS News’e anlattı cinsel şiddetin “Ruslar tarafından işgal edilen tüm bölgelerde” sistematik olarak kullanıldığını söyledi.


Ukraynalı insan hakları grubu BM’yi tecavüzün bir “savaş silahı” olarak kullanıldığı konusunda uyardı

01:27

BM’nin çatışmalarda cinsel şiddet özel elçisi Pramila Patten, BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği’nin ülkedeki izleme ekibinin Ukrayna genelinde kadınları, kızları, erkekleri ve kadınları hedef alan çatışmayla bağlantılı cinsel şiddet iddialarına ilişkin 124 raporu zaten değerlendirdiğini söyledi. Chernihiv, Dnipropetrovsk, Donetsk, Kharkiv, Kherson, Kyiv, Luhansk, Mykolaiv, Vinnytsia, Zaporizhzhia, Zakarpattia ve Zhytomyr bölgelerindeki erkek çocuklar.

Patten, Ukraynalılar tarafından üç aydan daha kısa bir süre boyunca ulusal bir yardım hattına verilen tecavüz, toplu tecavüz, tecavüz sonrası hamilelik, tecavüze teşebbüs, tecavüz tehditleri, cinsel şiddet eylemini izlemeye zorlama dahil olmak üzere ulusal bir yardım hattına verdiği ilk elden ifadeleri acımasız ayrıntılarla özetledi. bir partnere veya çocuğa karşı işlenen ve zorla çıplaklık.

Rusya dışarı fırladı

Avrupa Komisyonu Başkanı Charles Michel Pazartesi günü Konseye hitaben yaptığı konuşmada, Ukraynalı sivillere yönelik şiddeti “utanç verici bir savaşta… utanç verici eylemler” olarak nitelendirdi ve “gün ışığına çıkarılması ve yargılanması gerektiğini” söyledi.

Michel Konsey üyelerine Rusya’nın tek başına sorumlu olduğunu söyledi. mevcut küresel gıda arzı krizi.

Üst düzey Avrupalı ​​yetkili, “Dürüst olalım: Kremlin gıda kaynaklarını gelişmekte olan ülkelere karşı gizli bir füze olarak kullanıyor” dedi. “Rusya’nın savaşının dramatik sonuçları dünyaya yayılıyor. Bu, gıda fiyatlarını artırıyor, insanları yoksulluğa itiyor ve tüm bölgeleri istikrarsızlaştırıyor.”


Harvest of War: Ukrayna’daki savaşın dünyanın gıda arzına etkisi

14:26

Michel, Ukrayna’nın güneyindeki liman kenti Odesa’ya yaptığı son ziyarette, Karadeniz’deki Rus savaş gemilerini, Rusya’nın ulaşım altyapısına yönelik saldırılarını ve “Rusya’nın saldırılarını” suçlayarak “konteynerlere ve gemilere sıkışmış milyonlarca ton tahıl ve buğday” gördüğünü söyledi. Ukrayna’nın ekim ve hasat yapmasını engelleyen tanklar, bombalar ve mayınlar.”

Michel Rusya’yı “barbarca” savaş nedeniyle azarlamaya devam ederken, Konsey’e verdiği demeçte Rus askerlerinin cinsel şiddet suçlamalarını yalan olarak reddeden Moskova’nın BM Büyükelçisi Vassily Nebenzia protestoda yürüdü.

Rusya Ukrayna Savaşı BM Güvenlik Konseyi
Rusya’nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, Ukrayna’nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Sergiy Kyslytsya’nın 29 Mart 2022’de BM Genel Merkezi’nde BM Güvenlik Konseyi toplantısında yaptığı konuşmadan önce ayrılıyor.

John Minchillo/AP


“Odadan çıkabilirsiniz,” dedi Michel çıkarken. “Belki de gerçeği dinlememek daha kolaydır sevgili büyükelçi.”

Rusya’nın Büyükelçi Yardımcısı Dmitry Polyanskiy daha sonra Nebenzia’nın Avrupa Komisyonu başkanının “çoğu zaten çürütülmüş olan asılsız iddialarda bulunması” nedeniyle ayrıldığını söyledi.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/russia-ukraine-war-un-ambassador-storms-out-allegations-weaponizing-rape-food/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir