Berlin’de araç yayalara çarptığında 1 kişi öldü, diğerleri yaralandı


ALMANYA-KAZA-POLİS
Polis, 8 Haziran 2022’de Berlin’in merkezinde bir arabanın bir grup insanın üzerine dalması sonucu bir kişinin öldüğü ve sekiz kişinin yaralandığı yerde bir kurbanın cesedini koruyor.

TEK ANDERSEN/AFP/Getty


Berlin – Kurtarma ekipleri, Çarşamba günü Berlin’de bir aracın yayaların üzerine sürdüğünü ve en az bir kişinin öldüğünü ve sekiz kişinin de yaralandığını söyledi. Associated Press’e zayiat rakamlarını doğrulayan Berlin itfaiye sözcüsü Stefan Salzwedel, kurbanlar hakkında hemen daha fazla bilgi sağlayamadı.

Berlin polis sözcüsü Martin Dams, olayın Alman başkentinin batısındaki popüler Kurfuerstendamm alışveriş bulvarı yakınında meydana geldiğini söyledi. Aracın şüpheli sürücüsünün gözaltına alındığını, ancak kazanın bir kaza sonucu olup olmadığının veya sürücünün kasıtlı olarak kalabalığın içine girip girmediğinin belirsizliğini koruduğunu söyledi.

Ancak Berlin itfaiyesinden bir kaynak, CBS News’den Anna Noryskiewicz’e Çarşamba sabahı kazanın büyük olasılıkla kazara meydana geldiğini söyledi.

Olay Breitscheidplatz ya da Breitscheid Meydanı’nın yakınında meydana geldi ve burada aşırılık yanlısı bir eylem gerçekleştirdi. Noel pazarına araç saldırısı 2016’da 13 ölümle sonuçlandı.


IŞİD, İtalya’da öldürülen zanlının ardından Berlin saldırısını üstlendi

02:22


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/germany-berlin-vehicle-hits-pedestrians-1-death-multiple-injuries/

Yorum yapın

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir