Ukrayna’da Rus güçleriyle savaşırken ölen 2 Amerikalının kimliği belirlendi


bu yakın zamanda öldürülen iki Amerikalı Ukrayna’da savaşan Rus birliklerinin kimliklerinin Luke Lucyszyn ve Bryan Young olduğu, ailelerinin de ölümlerini CBS News’e doğruladığı belirtildi.

Lucyszyn’in ebeveynleri ve Young’ın karısı, Dışişleri Bakanlığı’nın her iki aileye de ölümlerini resmen bildirmesinin ardından Pazar günü isimlerini doğruladı. Bir departman sözcüsü başlangıçta iki Amerikalı’nın öldürüldüğünü söyledi ancak ailelere “saygıdan dolayı” ek bilgi vermeyi reddetti.

Ukraynalı komutan Ruslan Miroshnichenko, Lucyszyn ve Young’ın 18 Temmuz’da ülkenin tartışmalı Donetsk bölgesinde Ukrayna güçleriyle birlikte savaşırken ölen dört yabancı arasında yer aldığını söyledi. Politico’ya söyledi. Diğer ikisinin İsveç ve Kanada vatandaşları olarak tanımlandığını söyledi, CBS News’e doğruladığı bir ayrıntı.

Politico’ya ilk önce Lucyszyn’in vurulduğunu ve yaralandığını söyleyen Miroshnichenko’ya göre, birlikleri Rus birliklerinin geçmeye çalıştığı bir vadiyi temizledikten sonra Rus tankları tarafından pusuya düşürüldü. Diğerleri Lucyszyn’e yardım etmeye çalışırken ikinci bir mermi hepsini öldürdü, dedi.

Kathryn ve George Lucyszyn, bir röportajda iki çocuk babası olan 31 yaşındaki oğullarının ölümünü anlattı. NBC Haberleri. Kuzey Carolina sakinleri, Luke’un Nisan ayı başlarında Ukrayna’da gönüllü bir sağlık görevlisi olarak çalışmaya başlamaya karar verdiğini ve grubunun uygun ekipmana sahip olmadığını fark ettikten sonra taktik yelek gibi malzeme göndermelerini istediğini söyledi.

Kocası Ukraynalı olan Kathryn, “Oraya kahraman olmak için gitmedi. Oraya insanlara yardım etmek istediği için gitti” dedi.

Lucyszyn ve Young en az beşinci ve altıncı Rus işgali başladığından beri Ukrayna’da Amerikalılar ölmeye başladı. Ölümleri geldi savaş altıncı ayına girdi ve Rusya ülkenin farklı yerlerinde saldırılar düzenlemeye devam etti.

bir Rus füze saldırısı Karadeniz’deki Odesa limanına karşı Moskova ve Kiev’in BM destekli bir anlaşma imzalamasından sadece saatler sonra geldi tahıl ihracatına izin vermek oradan devam etmek için.

Grev, saldırıyı “yüzüne tükürmek” olarak nitelendiren Ukrayna Dışişleri Bakanlığı tarafından kınandı. Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, ABD’nin, özellikle yeni ihracat anlaşması ışığında Rusya’nın eylemlerini “şiddetle kınadığını” söyledi.

Holly Williams raporlamaya katkıda bulundu.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/ukraine-russia-war-americans-killed-luke-lucyszyn-bryan-young/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir