Kate Moss, moda endüstrisinin tehlikeleri hakkında konuşuyor ve Johnny Depp’i savunuyor


Londra – Model Kate Moss, bir genç olarak modellik deneyimlerinin onu nasıl maruz bıraktığı hakkında konuştu. moda endüstrisinin karanlık yüzüve neden o Johnny Depp’i savundu Amber Heard ile yaptığı son yasal savaşta.

14 yaşında bir uçaktayken keşfedilen Moss, bir sütyen kataloğu için fotoğraf çekimindeyken 15 yaşında olduğunu ve bir şeyler hissettiğini söyledi.

“O [the photographer] ‘üstünü çıkar’ dedi. Moss, BBC radyo programı “Desert Island Discs”e verdiği demeçte, üstümü çıkardım ve o zaman gerçekten utangaçtım… ve bir terslik olduğunu hissedebiliyordum, bu yüzden eşyalarımı alıp kaçtım” dedi.

Moss, deneyimin “içgüdülerimi keskinleştirdiğini… Bir mil öteden yanlış bir şey söyleyebilirim” dedi.

Kendisini domuz gibi burnunu çekmeye iten fotoğrafçı Corrine Day ile başka bir çekimde olduğunu söyledi.


Fransız modeller eski moda endüstrisi devi Gerald Marie’yi tacizle suçluyor

04:07

“Çok ağladım,” dedi Moss, bundan nasıl rahatsız olduğunu ve soyunması istendiğini açıklayarak. “Üstümü çıkarmak istemedim… Vücudum hakkında gerçekten çok bilinçliydim ve şöyle derdi: ‘Üstünüzü çıkarmazsanız, sizi Elle için ayırmayacağım, ‘ ve ben ağlardım.”

Moss, bu deneyimleri tekrar gözden geçirmenin “oldukça zor” ve “acı verici” olduğunu söyledi.

Moss, Day’in “en iyi arkadaşım olduğunu ve onu gerçekten sevdiğimi söyledi, ama birlikte çalışması çok zor bir insandı. Ama bilirsiniz, resimler harika, bu yüzden istediğini aldı. Ve onlar için acı çektim, ama sonunda, bana bir dünya iyilik yaptılar, gerçekten. Yani, kariyerimi değiştirdiler.”

1992’de Moss, tasarımcı Calvin Klein tarafından Mark Wahlberg ile bir iç giyim kampanyası için seçildi. Moss, o çekimle ilgili hoş anıları olmadığını da söyledi.

Moss, Wahlberg “çok maçoydu ve her şey onunla ilgiliydi – büyük bir maiyeti vardı” dedi. Kendini nesnel, “savunmasız ve korkmuş” hissettiğini söyledi.

gettyimages-179463167.jpg
Kate Moss, Gert Elfering’in küratörlüğünü yaptığı modelin çeşitli sanat eserlerinin 4 Eylül 2013’te Londra, İngiltere’de Christie’s King Street’te çekiç altına girdiğini gören Kate Moss The Collection müzayedesi öncesinde bir fotoğraflı görüşmede poz veriyor.

Stuart C. Wilson/Getty


Moss, çekimden önce ciddi endişe duyduğunu ve bir doktor tarafından kendisine valium verildiğini söyledi. Moss, “Bu, mide bulantısı gibi tezahür eder ve yataktan çıkamazdım… Çekimden sonra iyiydi ve bir tür endişe, yıprandı” dedi.

“Sanırım kırılganlığımla oynadılar. Oldukça genç ve masumdum. Calvin buna bayıldı.”

Moss’un dairesinde, birçoğunun “eroin şık” olarak adlandırdığı farklı bir dizi fotoğrafı 1993’te Vogue’da yayınlandığında, model aşırı inceliği teşvik ettiği için tepki aldı.

“Sanırım pek çok insanın sorunu için günah keçisi oldum. Asla anoreksik olmadım. Hiç olmadım. Hiç eroin almadım. Zayıftım çünkü çekimlerde ya da gösterilerde beslenmedim. her zaman zayıftım… Sanırım bu bir şoktu çünkü şehvetli değildim… Ben sadece normal bir kızdım. Ben bir glamazon modeli değildim ve sanırım bu onları şok etti.”

2005 yılında, Moss’un görünüşe göre kokain içtiği fotoğrafları medyada yayınlandıktan sonra, “kendimi hasta hissettiğini ve oldukça sinirlendiğini, çünkü tanıdığım herkesin uyuşturucu kullandığını söyledi. Bu yüzden benim için, bana odaklanmaları ve beni almaya çalışması için. kızı uzakta, gerçekten ikiyüzlü olduğunu düşündüm.”

Moss suçlamalarla karşı karşıya kalmadı, ancak bir dizi kampanyadan çıkarıldı. Kamuoyundan özür diledi.

“Gerçekten özür dilemek zorundaydım. Çünkü insanlar bana bakıyorsa, ben de özür dilemek zorundaydım.”

Moss, 2011’de Yahudi karşıtı yorumlar yaptıktan sonra tasarımcı John Galliano’yu savundu ve yakın zamanda Johnny Depp adına Amber Heard’a karşı davasında ifade verdi.

Depp v Heard iftira davası Virginia, Fairfax'ta devam ediyor
Aktör Johnny Depp’in eski kız arkadaşı model Kate Moss, 25 Mayıs 2022’de Fairfax, Virginia’daki Fairfax County Circuit Adliye Sarayı’nda Depp’in eski karısı Amber Heard’a karşı açtığı karalama davası sırasında video bağlantısı aracılığıyla ifade vermeye yemin etti.

EVELYN HOCKSTEIN/REUTERS


“Ben gerçeğe inanırım, hakkaniyete ve adalete inanırım. John Galliano’nun kötü biri olmadığını biliyorum. Alkol sorunu vardı ve insanlar dönüyor. İnsanlar içki içerken kendileri değiller ve söyledikleri şeyleri söylüyorlar. Ayık olsalardı asla söylemezdim,” dedi Moss. “Johnny hakkındaki gerçeği biliyorum. Beni asla merdivenlerden aşağı tekmelemediğini biliyorum. Bu gerçeği söylemek zorundaydım.”

48 yaşındaki Moss, şimdi kızını temsil eden kendi mankenlik ajansını yönetiyor.

“Ona söyledim, istemediğin hiçbir şeyi yapmak zorunda değilsin. Bu çekimi yapmak istemiyorsan, rahat hissetmiyorsan, istemiyorsan yap. model, yapma,” dedi Moss.

BBC’ye verdiği demeçte, “Modellerime ben bakıyorum. Çekimlerde ajanlarla birlikte olduklarından emin oluyorum, bu yüzden onlardan yararlanıldıklarında, ‘Bunun uygun olduğunu düşünmüyorum’ diyecek birileri var” dedi. “Yapabileceğim şey bu.”

Moss, İngiliz kırsalına taşındı ve artık “bahçecilikle takıntılı” olduğunu söyledi. Parti günlerinin geride kaldığını söyledi.

“Artık ben olmak sıkıcı. Yani, bir dansı seviyorum, ama artık kontrolden çıkmayı sevmiyorum. Şey, kesinlikle kontrolden çıkmayı sevmiyorum. Yatmayı seviyorum. Erken kalkmayı ve meditasyonumu kimse kalkmadan yapmayı seviyorum ve kontrolün bende olmasını seviyorum.”


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/kate-moss-speaks-out-dangers-of-the-fashion-industry-and-defending-johnny-depp/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir