Meksika’da uyuşturucu rehabilitasyon merkezinde 6 kişi vurularak öldürüldü


Yetkililer Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Meksika’nın batısındaki Guadalajara kenti yakınlarındaki bir uyuşturucu rehabilitasyon merkezinde altı kişinin vurularak öldürüldüğünü söyledi.

Pazar günü geç saatlerde San Pedro Tlaquepaque banliyösünde meydana gelen saldırıda beş erkek ve bir kadın hayatını kaybetti. Jalisco eyalet savcılığı şunları söyledi:.

Ofis, kadının 18-23 yaşları arasında olduğunu, erkeklerden üçünün 20’li yaşlarında ve erkeklerden ikisinin 50’li yaşlarının sonlarında göründüğünü söyledi.

Büro, saldırıya çok sayıda kişinin katıldığını, ancak herhangi bir nedenle ilgili bilgi vermediğini söyledi.

MEKSİKA-ŞİDDET-SUÇ
25 Temmuz 2022’de Meksika’nın Jalisco eyaletine bağlı San Pedro Tlaquepaque’de silahlı bir grubun altı kişiyi infaz ettiği bağımlılık kliniğinin görünümü.

Getty Images aracılığıyla ULISES RUIZ/AFP


Bölge, lideri Jalisco Yeni Nesil Karteli de dahil olmak üzere rakip çeteler arasındaki bölge savaşları nedeniyle Meksika’daki en şiddetli bölgelerden biri. Nemesio “El Mencho” Oseguerabaşına 10 milyon dolar ödül konan ABD’nin en çok aranan kaçaklarından biri.

Meksika’daki uyuşturucu çeteleri geçmişte genellikle uyuşturucu kullanıcılarını veya rakip çetelerle ittifak halindeki satıcıları öldürmek için rehabilitasyon merkezlerine saldırdı.

Temmuz 2020’de ağır silahlı adamlar uyuşturucu rehabilitasyon merkezini bastı Irapuato’nun merkezinde 27 kişiyi öldürdü.

Meksika’nın rehabilitasyon merkezleriyle uzun süredir sorunları var, çünkü çoğu özel olarak yönetiliyor, yetersiz finanse ediliyor ve genellikle iyileşen bağımlılara karşı suistimaller yapıyor. Hükümet rehabilitasyona nispeten az para harcıyor ve çoğu zaman kayıt dışı merkezleri yoksul aileler için mevcut tek seçenek haline getiriyor.

Ayrıca sokaklarda rakiplerinin saldırılarına maruz kalan bağımlılar ve satıcılar bazen rehabilitasyon kliniklerine sığınarak klinikleri saldırı hedefi haline getiriyor.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/six-killed-drug-rehab-center-jalisco-mexico/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir