Otobüs kazada köprüden “kara nokta” ve Kenya’da nehir kıyısına düştü, en az 30 kişi öldü


Kenya Otobüs Kazası
24 Temmuz 2022’de Kenya’nın Meru kentinde bir köprüden nehir kıyısına düşen bir otobüsün enkazı ertesi gün görüldü.

Dennis Dibondo / AP


Nairobi, Kenya – Polis Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Kenya’nın merkezinde meydana gelen bir otobüs kazasında ölenlerin sayısının 30’a yükseldiğini söyledi.

Yetkililer, Pazar akşamı bilinmeyen sayıda insanı taşıyan yolcu otobüsünün bir köprüden düştüğünü ve Meru’dan başkent Nairobi’ye giden bir otoyol boyunca nehir kıyısına düştüğünü söyledi.

Üst düzey polis yetkilisi Rono Bunei, otobüste “kaza olduğu sırada çok yüksek bir hızda olduğu için fren arızası yapmış olmalı” dedi.

Kenya Otobüs Kazası
25 Temmuz 2022’de insanlar, Kenya’nın Meru kentinde bir gün önce köprüden nehir kıyısına düşen bir otobüsün enkazına bakıyorlar.

Dennis Dibondo / AP


Bunei Pazartesi günü erken saatlerde, ölü sayısının bir gecede 24’ten 30’a çıktığını ve diğerlerinin yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Agence France-Presse, ilçe komiseri Norbert Komora’nın “Arama devam ediyor ve enkazı almaya çalışıyoruz” dediğini aktardı.

Kazanın meydana geldiği yeri, kazalar için sıcak nokta anlamına gelen “kara nokta” olarak adlandırdı.

Reuters haber ajansı, yerel basında çıkan haberlere dayanarak, sayıyı 34 olarak verdi ve hükümetin, otobüsün sahibi olan şirkete, soruşturma devam ederken diğer tüm otobüslerini kullanmayı bırakmasını emrettiğini söyledi.

Kaza, Kenya’da – ve daha geniş Doğu Afrika bölgesinde – yolların genellikle dar olduğu ve polisin kazalar için hız yapan sürücüleri suçladığı bir dizi ölümcül kazanın sonuncusu.

8 Temmuz’da Nairobi’den kıyı kenti Mombasa’ya giden otoyolda meydana gelen kazada en az 20 yolcu hayatını kaybetmişti.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/kenya-bus-bridge-riverbank-accident-blackspot-at-least-30-dead/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir