“Titanic”, “Star Trek” ve daha fazlasıyla tanınan aktör David Warner, 80 yaşında öldü.


Ailesi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, türlere ve onlarca yıla yayılan düzinelerce rolüyle tanınan tiyatro ve sinema oyuncusu David Warner’ın 80 yaşında hayatını kaybettiğini doğruladı.

Warner’ın akrabaları, CBS News tarafından elde edilen ve orijinal olarak tarafından bildirilen bir açıklamada haberi paylaştı. BBC, ölümünün bir kanser teşhisinden bir yıldan fazla bir süre sonra geldiğini ve hastalığa bağlı sağlık komplikasyonlarından kaynaklandığını kaydetti. Pazar günü, Londra’da bir dizi İngiliz aktör ve eğlence endüstrisi figürünün kaldığı bir emeklilik ve bakım evi olan Denville Hall’da öldü.

7 Ocak 2005'te çekilen bir fotoğrafta David Warner
David Warner, 7 Ocak 2005’te Londra, İngiltere’deki evinde çekilmiş bir fotoğrafta.

Cambridge Jones / Getty Images


Ailesi yaptığı açıklamada, “Aktör David Warner’ın (yaklaşık 81 yaşında) kansere bağlı bir hastalıktan 24 Temmuz’un erken saatlerinde ölüm haberini büyük bir kalp kırıklığıyla paylaşıyoruz” dedi. Warner’ı, kariyerinde yaygın olarak tanındığı ekran performanslarına ek olarak “dönemi tanımlayan” tiyatro arayışlarını içeren “saygın bir sahne, televizyon, ses ve film oyuncusu” olarak nitelendiren bildiri.

Açıklamada, “Geçtiğimiz 18 ay boyunca teşhisine karakteristik bir zarafet ve haysiyetle yaklaştı.” “Bizim, ailesi ve arkadaşları tarafından çok özlenecek ve olağanüstü çalışmalarıyla yıllar boyunca pek çok kişinin hayatına dokunan, iyi kalpli, cömert ve şefkatli bir adam, ortak ve baba olarak hatırlanacak. Kalbimiz kırık. “

Hayranlar, Pazartesi sabahı ve öğleden sonraya kadar Warner’ın yaşamını ve mirasını sosyal medyada yas tuttu ve kutladı. Çevrimiçi övgüler arasında, BBC’den ölümüyle ilgili raporları retweetleyen ortağı aktör Lisa Bowerman tarafından paylaşılan bir övgü vardı. Gardiyan yanında bir İleti kendi kaybının yasını tutuyor.

“İyi geceler benim tatlı prensim” yazdı. “Meleklerin uçuşları… Kalbi kırık.”

1941’de İngiltere’nin Manchester kentinde doğan Warner, bu haftanın sonunda 81. doğum gününü kutlayacaktı. Özgeçmişi yaklaşık 60 yıl öncesine dayanıyor ve popüler televizyon dizileri, filmler ve West End sahne prodüksiyonları için yüzlerce kredinin yanı sıra bir mini dizide olağanüstü yardımcı oyuncu için Emmy Ödülü de dahil olmak üzere bir avuç prestijli ödül içeriyor. 1981 yapımı mini dizi “Masada”daki performansıyla ödül aldı.

Londra Kraliyet Dramatik Sanatlar Akademisi’nde eğitim gördükten sonra Warner, kariyerine 60’ların başında Royal Shakespeare Company’de başladı ve “Hamlet” ve diğer klasik oyunların yapımında başrolü aldı. 1966 komedisi “Morgan: Tedaviye Uygun Bir Vaka”daki lider performansının olumlu eleştiriler alması ve gıpta ile bakılan bir BAFTA adaylığı kazanmasının ardından hızla uluslararası tanınırlık kazandı ve daha sonra “Tron”, “Time Bandits” gibi filmlerde başrol oynadı. ” ve “Alâmet.”

Warner muhtemelen en çok “Titanic”te Leonardo DiCaprio’nun karşısında oynadığı ve orijinal “Star Trek” film serisinin birçok bölümünde tekrar eden bir yüz olarak hatırlanıyor. Ayrıca 90’ların hit filmi “Twin Peaks”in birkaç bölümünde yer aldı ve sevilen bilimkurgu televizyon programında 2013’te konuk oyuncu olarak çıkış yapmadan önce çeşitli “Doctor Who” ses dizilerinin dayanak noktasıydı. Warner’ın son rolü, Emily Blunt, Lin-Manuel Miranda, Colin Firth ve Meryl Streep ile birlikte oynadığı 2018 filmi “Mary Poppins Returns” idi.

Warner’ın ailesi, Bowerman ve “birçok altın tozu arkadaşı”na ek olarak oğlu Luke Warner, gelini Sarah ve eski karısı Harriet Evans tarafından hayatta kaldığını kaydetti.
Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/david-warner-death-age-80-actor-titanic-star-trek-doctor-who/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir