Brittney Griner’ın savunması uyuşturucu davasında “hafif” bir ceza umuyor


WNBA yıldızı Brittney Griner’in duruşması Salı günü Moskova’da devam etti ve savunma ekibi, basketbolcunun Rusya’ya kazara esrarla doldurulmuş petrol kartuşları getirdiği yönündeki tutumlarını desteklemek için ek kanıtlar sundu.

Griner’ın avukatları negatif uyuşturucu testleri sundu ve bir uyuşturucu uzmanı, sık esrar kullanıcılarının son kullanımdan çok sonra pozitif test etmeye devam edeceğini ifade etti.

Uzman Mikhail Tetyushkin, tıbbi esrarın Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde giderek yaygınlaştığını söyledi. Sporcular tarafından genellikle fiziksel travma geçirdikten sonra ağrıyı hafifletmek için kullanıldığını ve savunmanın Griner’ın esrarı sadece doktor gözetiminde tıbbi amaçlar için kullandığı argümanını desteklediğini söyledi.


Cherelle Griner, Başkan Biden’ın Brittney Griner’a mektup yazdığını söyledi

03:15

Tetyushkin, “Kullanımın sabit olması durumunda sinir sistemini etkilediği, reaksiyon ve düşünme hızını azalttığı, fiziksel aktiviteyi ve yüksek düzeyde koordineli hareketler gerçekleştirme yeteneğini azalttığı, bu nedenle profesyonel sporcuların bunları her zaman kullanamayacağı açıktır.” Dedi. Duruşmanın ardından gazeteciler

“Savunmanın pozisyonu, Brittany’nin Rusya’ya yasaklı maddeler getirmesine izin verilmediği değil. Acele bavulunu toplarken, yanlışlıkla ABD’de kullanılmasına izin verilen maddelerin bu bavula girdiğini fark etmediğini ısrar ediyoruz. Griner’in avukatlarından Alexander Boykov, duruşmadan sonra yaptığı açıklamada, “Bunu bilerek yapmadı” dedi.

Boykov, Griner davasında “hafifletici nedenlerin sayısı göz önüne alındığında”, “oldukça hafif bir karar” beklediklerini de sözlerine ekledi.

İki kez olimpiyat şampiyonu olan Griner, Şubat ayında Moskova’nın Sheremetyevo havaalanında çantalarında esrar yağı içeren vape kartuşları bulunmasının ardından gözaltına alınmıştı. Suçlu bulunursa uyuşturucu kaçakçılığı suçlamasıyla 10 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Griner, serbest bırakılmasını sağlamak için ABD Başkanı Joe Biden’a bir mektupta çağrıda bulundu. Onun suçunu kabul etti ancak yasayı çiğnemek gibi bir niyeti olmadığını iddia ediyor.

ABD, Griner’ı resmi olarak “haksız yere gözaltına alındı” olarak etiketledi.

Griner’ın davası, Moskova’nın Ukrayna’yı işgali üzerine ABD-Rusya ilişkilerinin en düşük noktalarından birinin ortasında ortaya çıkıyor. Rus medyası, Griner’ın eve dönmesi için en iyi bahsin, Moskova ve Washington’un bir mahkum takası üzerinde anlaşmaları olacağı yönünde spekülasyonlar yapmıştı. Kremlin, 2008’den beri ABD’de tutulan “Ölüm Tüccarı” olarak adlandırılan kötü şöhretli bir silah tüccarı olan Viktor Bout’un serbest bırakılmasıyla ilgileneceklerini ima etti.

Griner, Çarşamba günü yapılması planlanan bir sonraki duruşmada çapraz sorguya alınacak.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/brittney-griner-defense-hopes-for-lenient-sentence-in-drug-trial/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir