Gençlerde işitme kaybını önleme | Dijital ses dosyası


Kulaklıkları veya kulaklığı takılıyken çok fazla zaman geçiren bir genciniz varsa, muhtemelen bunun işitmelerini etkileyip etkilemediğini merak etmişsinizdir. Ancak gürültünün işitme kaybına neden olması için gerçekte ne gerekir?

Odyolog Jessica Marquardt, For Health’s Sake podcast’indeki konuşmamız sırasında, gençlerin işitme kaybını önlemeyle ilgili diğer önemli bilgilerle birlikte bu soruyu ele aldı. Biz kapsadık:

  • Gürültü işitme duyumuza nasıl zarar verebilir?
  • Gürültüye bağlı işitme kaybı belirtileri
  • Doğru işitme korumasını seçme ve nasıl kullanılacağı
  • Gençlerin işitme duyularını korumalarını sağlamaya yönelik ipuçları

Sahip olduğunuz tüm araçları kullanın

Jessica iyi tavsiyeler veriyor ama burada durmana gerek yok. Birçok akıllı telefonun ve diğer cihazların sizin veya çocuğunuzun ayarlayabileceği ses seviyesi sınırları vardır. Hatta bazıları kulaklık sesinin desibel seviyesini tahmin eder ve güvenli seviyelerin ötesine geçtiğinde uyarı verebilir.

Ancak daha fazla rehberliğe ihtiyacınız varsa veya sizin veya sevdiğiniz birinin işitme kaybı belirtileri yaşadığını düşünüyorsanız, bir sonraki adımınız bir işitme uzmanıyla konuşmak olabilir. Odyologlar, her yaştan hastada işitme ve kulak koşulları hakkında derin bir anlayışa sahiptir.

Daha fazla bilgi edin


Kaynak : https://www.healthpartners.com/blog/hearing-loss-in-teens-for-healths-sake-podcast/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir