Hindistan’da çivili içki içtikten sonra en az 28 kişi öldü, onlarcası hastalandı


Hindistan İçki Ölümleri
Çivili içki içtikten sonra hastalanan adam, 26 Temmuz 2022’de Hindistan’ın Ahmedabad kentindeki bir hastaneye tedavi için getirildi.

Ajit Solanki / AP


Ahmedabad, Hindistan – Yetkililer Salı günü yaptığı açıklamada, batı Hindistan’da değiştirilmiş likör içtikten sonra en az 28 kişinin öldüğünü ve 60 kişinin hastalandığını söyledi.

Üst düzey hükümet yetkilisi Mukesh Parmar, ölümlerin Gujarat eyaletinin Ahmedabad ve Botad bölgelerinde içki üretimi, satışı ve tüketiminin yasak olduğu yerlerde meydana geldiğini söyledi. İçkiyi değiştirmek için hangi kimyasalın kullanıldığı hemen bilinmiyordu.

Gujarat eyaletinin polis şefi Ashish Gupta, çivili alkol satışına karışan birkaç şüpheli kaçakçının gözaltına alındığını söyledi.

Yasadışı içkilerin ucuz olduğu ve potensi artırmak için genellikle böcek ilacı gibi kimyasalların eklendiği Hindistan’da yasa dışı olarak üretilen alkolden ölümler yaygındır.

Yasadışı likör, kaçak içki kaçakçılarının vergi ödemediği ve ürünlerinin muazzam miktarlarını yoksullara ucuza sattığı Hindistan’da son derece karlı bir endüstri haline geldi.

2020’de Hindistan’ın kuzeyindeki Pencap eyaletinde en az 120 kişi kusurlu likör içtikten sonra öldü.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/india-spiked-liquor-at-least-28-dead-dozens-sick/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir