Rusya’da satranç oynayan robot 7 yaşındaki çocuğun parmağını kırdı


Rus haber ajansı, Moskova’da bir turnuva sırasında bir robot satranç oynarken 7 yaşındaki bir çocuğun parmağını kırdı. TASS bildirildi.

Moskova Satranç Federasyonu Başkanı Sergei Lazarev, “Robot çocuğun parmağını kırdı” dedi. “Elbette, bu kötü.”

Moskova Satranç Federasyonu Başkanı Sergei Lazarev, geçtiğimiz Perşembe günü Moskova Satranç Açık’taki bir maç sırasında genç satranç oyuncusunun tahtada bir hamle yaptığını ve robotun yanıt vermesi için yeterli zaman vermediğini söyledi. Robot daha sonra parmağını tuttu ve kırdı.

Lazarev, “Robot çocuğun parmağını kırdı” dedi. “Elbette, bu kötü.”

Yaralanmaya rağmen, genç çocuk bitirmek için geri döndü.

Lazarev, “Çocuk hemen ertesi gün oynadı, turnuvayı bir kadroyla bitirdi ve gönüllüler satranç hamlelerini kaydetmeye yardım etti.” Dedi.

Ayrıca federasyonun robotu daha önce birkaç kez olaysız olarak kiraladığını söyledi, ancak organizasyonun kendisinin robotun programlanması veya çalışmasıyla “hiçbir ilgisi” olmadığını da sözlerine ekledi.

“Görünüşe göre robot operatörleri, bu durumun bir daha yaşanmaması için korumayı güçlendirmeyi düşünmek zorunda kalacaklar” dedi.

Rus haber kaynağından video Baza’nın Telegram kanalı robotun çocuğun işaret parmağını sıktığını gördükten sonra içeri giren insanları gösterdi.

Baza, genç çocukla yaptığı maç sırasında diğer iki genç yarışmacıya karşı oynadığını söyledi.


Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/chess-robot-breaks-finger-russia/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir