Slovenya Orman Yangınları I. Dünya Savaşı Savaş Alanlarında 100 Yıllık Bombaları Patlatıyor: Rapor


1000’den fazla itfaiyeci ve Slovenya ordusunun mensubu yangınla mücadele ediyor.

Bir orman yangını Slovenya’yı yutuyor ve Birinci Dünya Savaşı sırasında bir zamanlar savaş alanı olan yerlerden geçerken, ölümcül sonuçları olan asırlık patlayıcı mühimmatla karşılaşıyor. hakkında bir rapora göre Yardımcısı Haberbir yangın Birinci Dünya Savaşı döneminden kalma bir bombayı süpürdü ve itfaiyeciler yakınlarda çalışırken patladı.

İtfaiyecilere şarapnel isabet etti, ancak önemli bir yaralanma bildirilmedi. O kadar çok patlama oldu ki, yetkililer patlamaları saymayı bıraktı, sadece yolların yakınında patlayanları işaretledi.

Yardımcısı Haber yerel basında çıkan haberlerde, Başbakan Robert Golob ve Cumhurbaşkanı Borut Pahor’un Pazar günü Slovenya’nın batısındaki Kras bölgesini ziyaret ettikleri ve 10 gündür devam eden büyük yangının kontrol altına alındığı bildirildi. Bay Golob, yangının sonuçlarıyla başa çıkma çabalarının yanı sıra gelecekte benzer ölçekteki yangınları önlemek için alınacak önlemleri açıkladı.

Yerel medya raporları yangının şu anda kontrol altında olduğunu, ancak yangının yeniden çıkmaması için bölgenin birkaç gün daha izlenmesi gerekeceğini söyledi.

Raporlar ayrıca, yangın bölgesinin kuzey yarısında, küçük yeraltı alevlerinin patladığı sadece birkaç sıcak nokta kaldığını söyledi.

Yaklaşık 5.000 dönümlük bir alana yayılan yangınla 1000’den fazla itfaiyeci ve Sloven ordusundan kişiler mücadele ediyor.

I. Dünya Savaşı sırasında yangının şiddetlendiği bölge 12 muharebenin yapıldığı yerdi. 200.000’den fazla insan öldürüldü ve muazzam miktarda patlayıcı kullanıldı.


Kaynak : https://www.ndtv.com/world-news/slovenia-wildfires-are-setting-off-100-year-old-bombs-on-world-war-i-battlegrounds-report-3196287

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir