ABD’de maymun çiçeği ile mücadele için fiyat etiketi ortaya çıktı – medya — RT World News


Washington Post, Beyaz Saray’ın salgınla mücadele için 7 milyar dolara ihtiyacı olabileceğine inanıyor

Biden yönetimi, maymun çiçeğinin yayılmasına yanıt vermek için Kongre’den yaklaşık 7 milyar dolara ihtiyaç duyabileceğini tahmin ediyor.mevcut durumun kapsamı ve aciliyetiWashington Post Salı günü bir Beyaz Saray notuna atıfta bulunarak bildirdi.

Rakam, ABD Başkanı Joe Biden’a gönderilen ve çıkış tarafından elde edilen bir belgede belirtildi. Ancak not, Kongre’ye yönelik resmi bir fon talebi değil, Washington’un maymun çiçeği salgınıyla mücadele etmek için seçebileceği bir seçenekti. Post’a göre, Beyaz Saray yetkilileri ve Kongre Demokratları arasındaki maymun çiçeği testi, aşılama ve tedavi kapasitelerini artırmak için gereken adımlar konusundaki müzakereleri yansıtıyor.

ABD’li yetkililerin, maymun hastalığına müdahale çabalarına ayrılan 6.9 milyar doların, Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanına “yerli uçtan uca aşı üretim kapasitesi ve teknoloji transferi.” ABD’de Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından kullanımı onaylanan tek maymun çiçeği aşısı olan Jynneos’un şu anda Danimarka’da üretildiği ve sınırlı tedarikte olduğu göz önüne alındığında, sorun aciliyet kazandı. Aslında, ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanına göre, 19 Temmuz itibariyle, bu aşının yalnızca 190.000 dozu Stratejik Ulusal Stoka teslim edildi.

Bunu akılda tutarak, ABD’li yetkililerin, yeni finansmanın 19 milyon yeni doz maymun çiçeği aşısı tedarik etmelerine ve duraklatılmış çiçek hastalığına hazırlık çabaları için yaklaşık dört milyon doz doldurmalarına, daha fazla antiviral tedavi sağlamalarına, testleri güçlendirmelerine ve genel olarak etkinliğini artırmalarına izin vereceğine inandıkları bildiriliyor. yanıt.

Monkeypox yayılımı küresel acil durum ilan etti

Not ayrıca, fonları öncelikle şu anda en çok monekypox’u etkileyen gey ve biseksüel topluluk üyeleri arasında salgının serpintisini azaltmak için kullanacak olan 2,2 milyar dolarlık “orta” ikinci bir seçeneği de tanımlıyor. Ancak belgede bildirildiğine göre, bu yalnızca salgının bu sınırlar içinde kalması durumunda işe yarayacaktır.

Biden yönetiminin maymun çiçeği salgınını engellemeye yönelik bariz baskısı, ABD’nin bu hastalığın doğrulanmış vakaları açısından küresel liderlerden biri haline gelmesiyle ortaya çıkıyor. Salı günü itibariyle, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), ABD’de onaylanmış toplam maymun çiçeği vakalarının sayısını 3.590’a çıkardı.

Monkeypox, 1980 yılında eradike edilen ve Batı ve Orta Afrika’nın bazı bölgelerinde endemik olan insan çiçek hastalığına benzer. İlk semptomları ateş, baş ağrısı, kas ağrıları, sırt ağrısı, şişmiş lenf düğümleri, titreme ve bitkinliği içerir ve etkilenenlerde belirgin cilt lezyonları gelişir.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Kaynak : https://www.rt.com/news/559693-monkeypox-biden-vaccine-congress/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=RSS

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir