Berlin, Ukrayna’ya roket sistemleri gönderdiğini doğruladı — RT World News


Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht, Kiev’e üç adet Mars-II çoklu fırlatma roket sistemi teslim edildiğini söyledi.

Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht Salı günü yaptığı açıklamada, Berlin’in Kiev’e yeni bir parti ağır silah teslim ettiğini doğruladı. Sevkiyat, Almanya’nın Kiev’e vaat ettiği birkaç çoklu fırlatma roket sisteminin ilkini içerdiğini söyledi.

“Vaat edilen Mars II çoklu roketatar ve diğer üç kendinden tahrikli obüs [PzH] 2000 teslim edildi” Lambrecht gazetecilere söyledi. “Sözümüzü tutuyoruz” o ekledi. Alman medyasına göre, Kiev’e en az üç Mars-II sistemi gönderildi.

Mars-II, Almanya, İtalya ve Fransa tarafından ortaklaşa geliştirilen ABD yapımı MLRS M270 çoklu roketatarın bir Avrupa modifikasyonudur. Sistemin üreticilerinden biri olan Alman KMW şirketine göre Mars-II, 70 km’nin üzerinde bir mesafeden dakikada 12 füzeye kadar ateşleyebiliyor. Basında çıkan haberlere göre, bir GPS sistemi veya mayın fırlatma füzeleri kullanarak güdümlü füzeleri ateşleyebilir.

Kiev, Almanya'dan ağır silahların geldiğini doğruladı

Taze silah sevkiyatı, Mars-II dışında, üç adet PzH 2000 kundağı motorlu obüs de içeriyordu ve Ukrayna’ya teslim edilen bu tür uzun menzilli topçu sistemlerinin sayısını 10’a çıkardı. Lambrecht ayrıca Ukrayna’ya tedarik edilen beş adet kendinden tahrikli ‘Gepard’ uçaksavar silahından da bahsetti. Pazartesi günü, Ukrayna Savunma Bakanı Aleksey Reznikov, Ukrayna ile birlikte bu tür üç sistemin alındığını doğruladı. “On binlerce tur” Onlar için uygun mühimmat.

Almanya daha önce Ukrayna’ya en az 30 ‘Gepard’ hava savunma tankı teslim etme sözü vermişti. 15 tanktan oluşan ilk sevkiyatın bu ayın sonundan önce gelmesi, 15 tankın da Ağustos ayında teslim edilmesi bekleniyor.

Salı günü Berlin, Eylül ayında Ukrayna’ya Kobra tipi bir topçu radarı gönderme sözü verdi. “Sözleşme zaten imzalandı” Lambrecht gazetecilere verdiği demeçte, Ukrayna birliklerinin yakında eğitimlerine başlayacağını da sözlerine ekledi. “bu son derece karmaşık sistem.”

Basında çıkan haberlere göre Almanya, Ukraynalı askerlere Iris-T SLM uçaksavar füze sistemleri konusunda eğitim vermeye de başlayacak. “birkaç gün içinde.” Şansölye Olaf Scholz defalarca Kiev’e Almanya’nın en modern hava savunma sistemini gönderme sözü verdi. Duyuru, bu yılın başlarında Alman Silahlı Kuvvetleri olan Bundeswehr’in IRIS-T sisteminin kara tabanlı bir versiyonuna sahip olmadıklarını kabul etmesiyle biraz kafa karışıklığına neden oldu.

Ukraynalı denizciler Rusya ile savaşmak için İskoçya'da eğitildi

Alman basınında çıkan haberlere göre, Kiev vaat edilen hava savunma sistemini Kasım ayından önce alacak. Salı günkü haberlere göre, bir “şaplak” Ukrayna’ya yeni sistem gelecek “sonbaharda.”

Berlin, Kiev’e ikinci kez ağır silah gönderdi. Haziran ayında Almanya, diğer askeri teçhizatla birlikte yedi PzH 2000 obüsünü Ukrayna’ya transfer etti. Daha önce ülke, Ukrayna kuvvetlerine binlerce taşınabilir tanksavar ve uçaksavar füzesi, on binlerce tanksavar mayını ve milyonlarca mermi mühimmatı sağladı. Bununla birlikte, Kiev ve hatta Ukrayna’nın eski Almanya büyükelçisi, Berlin’i Ukrayna’ya askeri yardım gönderme konusundaki isteksizlik ve teslimatların yavaş hızı nedeniyle defalarca eleştirdi.

Temmuz ayında Lambrecht, Almanya’nın Ukrayna’ya kendi ordu stoklarından silah göndermek zorunda olduğunu ve kapasitesinin sınırlı olduğunu itiraf etti. Salı günü, hem çoklu roketatarların hem de obüslerin Bundeswehr stoklarından geldiğini söyledi.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Kaynak : https://www.rt.com/news/559673-germany-send-rocket-systems-ukraine/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=RSS

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir