Biden Rusya’ya mahkum takası teklif etti – medya – RT World News


Washington’un, basketbolcu Brittney Griner ve hüküm giymiş casus Paul Whelan karşılığında Rus silah tüccarı Viktor Bout’a teklifte bulunduğu bildiriliyor.

CNN’in Çarşamba günü bildirdiğine göre Biden yönetimi, Rus silah tüccarı Viktor Bout’u basketbol yıldızı Brittney Griner ve hüküm giymiş casus Paul Whelan ile takas etmeyi teklif etti. Moskova, iddia edilen teklife henüz yanıt vermedi.

Griner, uyuşturucu suçlamasıyla Şubat ayından bu yana Rusya’da tutukluyken, eski bir ABD Denizcisi olan Whelan, 2020’de casusluktan hüküm giydi ve şu anda bir Rus hapishanesinde 16 yıllık hapis cezasını çekiyor.

CNN kaynakları, Biden yönetiminin iki Amerikalının serbest bırakılmasını sağlamak için birkaç aydır çalıştığını ve Biden’ın mahkum takas teklifini desteklediğini iddia etti.

Ruslarla yaptığımız görüşmelere dayanarak başarılı olabileceğine inandığımız önemli bir teklifi ilettik” dedi. CNN’e konuşan bir yönetim yetkilisi, teklifin Moskova’ya Haziran ayında yapıldığını belirtti. Yetkili, şu anda “Rusya mahkemesi duyarlı olacak” teklife.

TAKİP EDİLECEK DETAYLAR

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Kaynak : https://www.rt.com/news/559737-us-offers-russia-prisoner-exchange/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=RSS

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir