Bir kadının neden testosterona ihtiyacı var?


Testosteron bir kadın için ne yapar?

Bunun sadece bir erkek hormonu olduğunu düşünebilirsiniz, ancak testosteron aynı zamanda bir kadın hormonudur. Bir kadının yumurtalıkları yaşamı boyunca az miktarda salgılar ve menopoza girdiğinde de azalır. Genel sağlığınız buna bağlıdır, bu nedenle rolünün farkında olmalısınız.

İnsan vücudu östrojen ve testosteron adı verilen seks hormonları üretir. Menopozdan sonra, bir kadının vücudu daha az hormon üretir, ancak yine de testosterona ihtiyacı vardır ve bir takviye, yaşam kalitesini büyük ölçüde artırabilir.

Hormonlar genel sağlıkta önemli bir rol oynar

Bu kimyasallar vücudumuzda doğal olarak üretilir. Bununla birlikte, bir kadın doğal arzını kaybettiğinde, testosteron replasmanından büyük ölçüde yararlanabilir. Sadece bir yama, jel veya hap şeklinde doğal bir versiyon elde etmenizde ısrar edin. Patentli, yapay formlardan herhangi birini kullanmayın.

Eşeyli üremeye ek olarak, faydaları daha iyi bir sağlık ve kemik yoğunluğunu içerir. Menopoz sırasında birçok kadın düşük libido yaşar. Kadınlar “hayatı değiştiren” aşamaya geldiklerinde, vücutlarındaki önceki hormonların çoğu tükenir.

Menopoz sırasında azalan östrojen, menopoz sonrası kadınlarda cinsel ilginin azalmasıyla ilişkilendirilmiştir. CNN’deki bir makaleye göre, testosteron yaması birçok kadının hayatını iyileştirdi. Yapay bir form olan yama, üzerindeki kadınlar için “tatmin edici cinsel aktivite” görülme sıklığını artırdı.

Birkaç yan etkiden biri istenmeyen tüy büyümesiydi, ancak hiçbir kadın bu nedenle yamayı kullanmayı bırakmadı.

Depresyona Yardımcı Olur

Depresyondaysanız, düşük testosteron seviyeniz olabilir. Batı Virginia Üniversitesi, toplam 364 kişiyi kapsayan yedi çalışmayı gözden geçirdi. Sonuçlar, testosteronun depresyon semptomlarını iyileştirdiğini gösteriyor. Testosteron jelinin daha yararlı ve bir enjeksiyon olduğunu not etmek ilginçti. Artan libidoya ek olarak, testosteron aynı zamanda kadınların refah duygusunu da geliştirir.

Eczacıdan reçeteyle alınabilen doğal testosteron da vajinal kuruluğu azaltabilir ve kemik yoğunluğunu artırabilir. Menopozda, doğal oran kadınlarda testosteron 1/3 veya daha fazla düşebilir. Osteoporoz, postmenopozal kadınlar için başka bir risk faktörüdür. Osteoporoz kolayca kırıklara neden olabilir.

Bir yamaya veya jele testosteron eklemek kemik kaybını önlemeye yardımcı olur. Çok az yan etki ile ekstra testosteronun faydaları açıktır. Hormon seviyelerinin yeterli olup olmadığından emin olmayan kadınlar, hormon tedavisi öncesi miktarı belirlemek için tükürük veya kan testi yaptırmalıdır.

Liste

Kullanılacak en iyi testosteron takviyeleri nelerdir?

Aşağıdakiler dikkate alınması gereken en iyi ürünlerdir.


Kaynak : https://thecompleteherbalguide.com/entries/everyday-solutions/women-need-a-lot-of-testosterone/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir