Boris Johnson NATO görevi için bahşiş verdi – raporlar


The Telegraph, görevi sona eren İngiltere başbakanının gelecek yıl ittifakın genel sekreteri olarak Jens Stoltenberg’in yerini alabileceğini söyledi.

The Telegraph’ın haberine göre Muhafazakar Parti’nin üst düzey üyeleri, giden İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın bir sonraki NATO genel sekreteri olma ihtimalini destekliyorlar.

ABD liderliğindeki askeri bloğun şu anki başkanı Jens Stoltenberg “Gelecek yıl Eylül ayında düşmesi bekleniyor” Gazete, yüksek profilli savunma pozisyonunu açık bıraktığını söyledi.

Bu zamanlama Johnson’a “pillerini şarj etmek için biraz zaman” İngiltere başbakanı olarak üç yıllık bir görevden sonra, dikkat çekti.

58 yaşındaki, birkaç yüksek profilli skandal ve kabine bakanları arasında bir istifa dalgası sonrasında bu ayın başlarında istifa ettiğini duyurdu. 6 Eylül’e kadar görevde kalacak.

NATO genel sekreteri tüm NATO üyeleri tarafından oybirliğiyle atanıyor ve The Telegraph’a göre Johnson’ın görevine başlama şansı yüksek. “Rusya’nın Vladimir Putin’ine karşı uluslararası koalisyonun kurulmasına yardım ettiği için uluslararası kredi kazandı” Ukrayna’daki çatışmanın patlak vermesinden sonra.

Londra, ülkeye silah sağlayarak, birliklerini eğiterek ve krize askeri bir çözümü savunarak ve aynı zamanda Rusya’ya kapsamlı yaptırımlar uygulayarak Kiev’in en güçlü destekçilerinden biri oldu.

Devamını oku

Skandalla boğuşan İngiltere Başbakanı Ukrayna birlikleriyle trenler (VİDEO)

ABD ayrıca genel sekreterliği için bir İngiliz adayını tercih ederdi. “Yeni bir AB ordusu için planların tekrarlanan önerileri göz önüne alındığında, işi alan herhangi bir Avrupa Birliği figürüne güvensizlik” kağıt savundu.

“Seçkin herhangi bir İngiliz harika bir seçim olacaktır. [to lead NATO]. Eğer gerçekten de Boris Johnson’ın yapmak istediği buysa, elbette bunu desteklerim.” Savunma Seçim Komitesi’nin kıdemli bir Muhafazakar üyesi olan Richard Drax dedi.

Bir başka komite üyesi, Mark Francois ısrar etti. “İnsanlar muhtemelen Boris Johnson’ın mirası hakkında yıllarca tartışacaklar – ancak açıkça tartışılmaz olan bir şey, Rus barbarlığı karşısında Ukrayna’ya kesinlikle sadık desteği.”

“NATO genel sekreteri olmak için başvurursa, güvenebileceğinden şüpheleniyorum. [Ukrainian] Bir referans için Başkan Zelensky, ” ekledi.

Eski Brexit bakanı David Jones da buna dikkat çekti. “İsveç ve Finlandiya’ya giden ve her iki ülkenin liderlerini NATO üyeliği için başvuruda bulunmaya çağıran Boris’ti, tabii ki yaptılar.”

Bununla birlikte, İngiliz Ordusu’nun eski başkanı Lord Dannatt, Johnson’ın NATO rolüne uygun olmadığını öne sürerken, Muhafazakarların tümü Johnson’ı desteklemiyor. “kişisel şeyler, dürüstlük eksikliği, güven eksikliği.”

Devamını oku

Giden İngiltere Başbakanı Boris Johnson, bu ayın başlarında Londra'da Downing Street'ten 10 numaradan ayrılırken görülüyor.
Medya, Boris Johnson’ın hırsını keşfetti

“Açıkçası, daha fazla alay için Boris Johnson’ı uluslararası sahnede ifşa etmek istemiyoruz. Ulusal bir utanç kaynağı” dedi. dedi.

İsminin açıklanmaması koşuluyla The Telegraph’a konuşan üst düzey bir Savunma Bakanlığı yetkilisi, Fransa’nın NATO genel sekreteri olmak için başvuran herhangi bir İngiliz adayı büyük olasılıkla veto edeceğini de öne sürdü.

Ukraynalı milletvekili Aleksey Goncharenko, Johnson’ın “doğru insan” o rolü için “NATO ve Batı’nın karşı karşıya olduğu zorlukları anlıyor.” Ancak Ukrayna NATO üyesi olmadığı için oy kullanamayacak.

Downing Street, Telegraph tarafından konuyla ilgili temasa geçildiğinde yorum yapmayı reddetti.

İngiliz politikacı NATO genel sekreteri olursa, ittifak ile Moskova arasındaki ilişkileri daha da kötüleştirebilir. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, “agresif” İngiltere’nin son yıllardaki Rus karşıtı politikaları bizzat Johnson’a atfedilebilir. Giden İngiltere Başbakanı, her zaman “gösteri sergilemek” ve kim “kendi siyasi kariyerini mümkün olan her şekilde ilerletmek için iktidara sonuna kadar sarıldı” dedi.


Kaynak : https://www.rt.com/news/559682-johnson-uk-nato-ukriaine/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=RSS

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir