Bu Önemli Gösterimleri Kaçırmayın


Bu Haziran’da, Dignity Health Medical Gruplarımızdaki klinisyenlerin erkek sağlığı için çok önemli olan konulardaki görüşlerini paylaşıyoruz. Bu ayın başlarında kardiyoloji, davranış sağlığı ve üroloji alanlarında uzmanlaşmış klinisyenlerden erkekler için kendi alanlarında önemli hatırlatmalar aldık.

Araştırmalar erkeklerin kadınlara göre daha az doktor ziyaret etme eğiliminde olduğunu gösteriyor. Rutin kontroller, sorunları büyük sağlık sorunlarına dönüşmeden önce bulmanın anahtarıdır. yakalandık Joshua Ostrue, DOAile Hekimliği hekimi olan Dignity Health Woodland Kliniği erkeklerin bilmesi gereken diğer önemli sağlık hususları ve taramalar hakkında.

Farklı yaşlardaki erkeklerin atlamaması gereken önemli gösterimler nelerdir?

Dr.Dr.

Tansiyon yılda en az bir kez ölçülmelidir. Diyabet, kardiyovasküler hastalık ve/veya obezite gibi diğer risk faktörlerine sahip erkeklerin tansiyonlarını daha sık kontrol ettirmeleri gerekir. Tedavi edilmeyen yüksek tansiyon, sağlık üzerinde uzun vadeli olumsuz etkilere sahip olabilir ve kalp hastalığı, felç, böbrek hastalığı ve damar hastalığı riskinin bir göstergesidir.

Kolorektal kanser ABD’de erkeklerde kansere bağlı ölümün üçüncü önde gelen nedenidir Geçen yıl, genç yaştaki erkeklerde kolorektal kanser vakalarındaki artış nedeniyle, önerilen kolorektal kanser tarama yaşı 50 yaşından 45 yaşına düşürüldü. Tarama testleri kanser ve polipleri (potansiyel kanser oluşturan lezyonlar) arar, ancak ülserleri, iltihabı ve açıklanamayan kan nedenlerini veya bağırsak alışkanlıklarındaki değişiklikleri tespit etmeye de yardımcı olabilirler.

Şimdiye kadar, kolorektal kanser için en yaygın tarama yöntemi kolonoskopidir. Kolonoskopi yaptırmanın rahatsız edici ve hatta biraz utanç verici bir ünü vardır, ancak sonuçta bu kısa, hayat kurtarıcı bir işlemdir. Diğer test seçenekleri arasında görüntüleme, dışkı DNA testi ve dışkı kan testi bulunur.

Abdominal Aort Anevrizması (AAA) taraması. AAA Vücuda kan taşıyan ana kan damarının genişlemesidir ve yırtılacak kadar büyürse hayati tehlike oluşturabilir. Bu durum ağırlıklı olarak sigara içenleri etkiler ve erkekleri kadınlardan üç ila dört kat daha fazla etkiler. 65 ile 76 yaş arasındaki erkekler, daha önce sigara içmişlerse AAA için bir kerelik ultrason taramasından geçmelidir.

Diş taramaları ve temizlikler sadece nefesinizi taze tutmak ve dişlerin güzel görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda diş boşluklarını ve farklı türdeki ağız kanserlerini tespit etmeye de yardımcı olur. Erkeklerin ağız kanseri geliştirme olasılığı kadınlara göre iki kat daha fazladır. Sadece diş çürümesine ve enfeksiyona neden oldukları için değil, aynı zamanda kalp kapakçığı hastalığına yakalanma riskini de artırdıkları için çürükleri zamanında tedavi etmek de önemlidir. Her yaştan erkek, taramalar için diş hekimlerini yılda en az iki kez veya altı ayda bir ziyaret etmelidir.

Geçmeniz gereken olası taramaları tartışmak için birincil bakım sağlayıcınıza ulaşın. Bizimle görüşün”Doktor Bul” aracı bölgenizde bir Dignity Health doktoru bulmak için.Dr. Ostrue ile tanışın
Kaynak : https://dhmgblog.dignityhealth.org/mens-health-month-series-dont-miss-these-important-screenings

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir