Çocuklar boğulma tehlikesinden nasıl korunur | Dijital ses dosyası


Bir ebeveyn olarak, muhtemelen bebeğinizin dokunduğu her şeyin ağzına geleceğini görmüşsünüzdür. Çocuklar, özellikle katı yiyecekler yemeye başladıklarında bu şekilde öğrenir ve büyürler.

Bu nedenle, olası boğulma tehlikelerini düşünmek ve çocuğunuzun boğulmasını nasıl önleyeceğinizi öğrenmek iyidir. Ancak aynı zamanda, çocuklarınızın doğal merakını sınırlamak veya yeni yiyecekler denemekten caydırmak istemezsiniz.

Peki çocukların çocuk olmasına izin vermenin en güvenli yolu nedir? Bu soruyu yanıtlamak, For Health’s Sake podcast’inin bu bölümünde çocuk doktoru Jessica Najarian-Bell ile yaptığımız konuşmanın odak noktasıydı. Çocuğunuz boğuluyorsa ne yapmanız gerektiği ve ilk etapta boğulmayı nasıl önleyeceğiniz konusunda paylaşacak yararlı görüşleri vardı. Biz kapsadık:

  • Yeni yürümeye başlayan çocuklar ve diğer küçük çocuklar için yaygın boğulma tehlikeleri
  • Çocuğunuzun boğulduğunu gösteren işaretler
  • Çocuğunuz boğuluyorsa ne yapmalısınız?
  • Boğulma için ilk yardım nerede öğrenilir

Önce güvenliği koyun

Boğulma ne kadar korkutucu olursa olsun, çocuğunuzu bundan korumak için yapabileceğiniz çok şey var. Ve iyi haber şu ki, yapabileceğiniz en önemli şeylerden birini zaten yapıyorsunuz: öğreniyorsunuz.

Bu podcast’te duyduklarınız gibi daha fazla tavsiye arıyorsanız, çocuğunuzun doktoruyla konuşun. Çocuk doktorları ve diğer çocuk sağlığı klinisyenleri, çocukların bakımında uzmandır ve herhangi bir sorunuz veya endişeniz için yanıt verebilirler.


Kaynak : https://www.healthpartners.com/blog/choking-hazards-for-healths-sake-podcast/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir