Erkeklerde idrar kaçırma tedavisi | Dijital ses dosyası


Bazı erkekler için idrar kaçırma hakkında konuşmak zor olabilir. Sızıntı ya da sürekli tuvalete gitme dürtüsü ile uğraşıyor olsanız da, vücudunuz üzerinde istediğiniz kadar kontrol sahibi olmadığınızı kabul etmek utanç verici olabilir. Ancak idrar kaçırma, erkeklerin katlanmak zorunda olduğu bir şey değildir.

Sağlık İçin Podcast’te bu konu hakkında konuşmak için fizyoterapistler Nelson Coffey ve Deborah Cuper’a sahip olduğumuzda, Deborah tedavi gören hastalarının %99’unun semptomlarının genellikle beklediklerinden daha fazla iyileştiğini gördüğünü söyleyerek bir noktaya değindi.

Ancak tedavi, Nelson ve Deborah ile yaptığımız konuşmanın yalnızca bir kısmıydı. Erkeklerde üriner inkontinans hakkında aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok yararlı içgörü ve bilgi paylaştılar:

  • Erkeklerde idrar kaçırma neden olur
  • Bir doktor inkontinansı nasıl teşhis eder?
  • Prostat ameliyatı ve idrar kaçırma hakkında bilinmesi gerekenler
  • Erkek üriner inkontinans için tedavi seçenekleri

kontrolü geri al

Yaşadığınız üriner inkontinansın nedeni veya türü ne olursa olsun, tedavi sevdiğiniz şeyleri inkontinansın neden olduğu stres veya kesintiler olmadan yapmanıza yardımcı olabilir.

Nelson, “Yaptığımız şeyin bir kısmı, erkeklerin onunla zarif bir şekilde yaşamasına yardımcı olmaktır” dedi. “Her zaman umut vardır. Deneyebileceğiniz pek çok yol ve strateji var.”

İnkontinansı kontrol altına almanın ilk adımı, birinci basamak doktorunuzla konuşmaktır. Belirtilerinize neyin neden olabileceğini belirlemenize yardımcı olabilir, kişiselleştirilmiş bir tedavi planı oluşturmak için sizinle birlikte çalışabilir ve gerekirse sizi bir fizyoterapiste veya pelvik sağlık uzmanına yönlendirebilirler.


Kaynak : https://www.healthpartners.com/blog/urinary-incontinence-in-men-for-healths-sake-podcast/

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir