Eski Sri Lanka Devlet Başkanı Rajapaksa’nın Singapur Ziyaret Kartı 14 Gün Uzatıldı: Rapor


Gotabaya Rajapaksa, Singapur’da halk arasında görülmedi.

Singapur:

Singapur hükümeti, eski Sri Lanka devlet başkanı Gotabaya Rajapaksa’ya 14 Ağustos’a kadar ülkede 14 gün daha kalmasına izin veren yeni bir vize verdi.

Rajapaksa’nın ziyaret kartının uzatılmasına ilişkin rapor, Sri Lanka Kabine sözcüsü Bandula Gunawardena’nın eski başkanın saklanmadığını ve Singapur’dan adaya dönmesinin beklendiğini söylemesinden bir gün sonra geldi.

Rajapaksa, hükümetinin ekonomik kötü yönetimine karşı çıkan halk ayaklanmasından kaçmak için ülkesinden kaçtıktan sonra Maldivler’den özel bir ziyaret için 14 Temmuz’da Singapur’a geldi. İlk olarak 13 Temmuz’da Maldivler’e kaçtı ve oradan ertesi gün Singapur’a geçti.

The Straits Times’ın haberine göre Rajapaksa’ya yeni bir vize verildi ve burada kalış süresi 11 Ağustos’a kadar uzatıldı.

Rajapaksa Singapur’a indikten sonra, buradaki Dışişleri Bakanlığı, özel bir ziyaretle girmesine izin verildiğini doğruladı. Bakanlık, eski cumhurbaşkanının sığınma talebinde bulunmadığını vurguladı.

Sözcü, Singapur’un genellikle sığınma taleplerini kabul etmediğini söyledi.

Eski başkana 14 Temmuz’da Maldivler’den bir Saudia uçağıyla Changi Havalimanı’na vardığında kendisine 14 günlük bir ziyaret kartı verildi. Başlangıçta şehir merkezinde bir otelde kaldı, ancak özel bir rezidansa taşındığına inanılıyor. , rapora göre.

Singapur’da halk arasında görülmedi.

Haftalık bir Kabine medya brifinginde Rajapaksa hakkında soru sorulduğunda, Kabine Sözcüsü Gunawardena Salı günü gazetecilere verdiği demeçte, eski cumhurbaşkanının saklanmadığını ve Singapur’dan dönmesinin beklendiğini söyledi.

Aynı zamanda Ulaştırma ve Karayolları ve Kitle İletişim Bakanı olan Gunawardena, eski cumhurbaşkanının ülkeden kaçtığını ve saklandığını düşünmediğini söyledi.

Ancak o, Rajapaksa’nın olası dönüşüyle ​​ilgili başka ayrıntı vermedi.

Sri Lanka Parlamentosu Çarşamba günü, Rajapaksa’nın müttefiki Ranil Wickremesinghe’yi Singapur’a ulaştıktan sonra istifa eden Rajapaksa’nın halefi olarak seçti. Sri Lanka Parlamentosu 44 yıl aradan sonra ilk kez doğrudan bir cumhurbaşkanı seçti.

73 yaşındaki Rajapaksa, 1948’den bu yana ülkenin en kötü ekonomik krizini yanlış idare ettiği için aylarca süren protestoların ardından insanların Başkan’ın evine girmesiyle 9 Temmuz ayaklanmasından sonra Sri Lanka’dan kaçtı.

13 Temmuz’daki büyük bir protesto, 9 Temmuz halk ayaklanmasının devamı olarak parlamento kompleksine girmeye çalıştı ve o zamanki cumhurbaşkanı Rajapaksa’yı ülkeyi Maldivler’e ve ardından Singapur’a terk etmeye zorladı.

9 Temmuz’da hükümet karşıtı protestocular Rajapaksa’nın resmi konutunu ve Wickremesinghe’nin özel evini işgal etti. Kalabalık ayrıca Wickremesinghe’nin özel konutunu da ateşe verdi.

Sri Lanka, en kötü ekonomik kriz nedeniyle aylarca süren kitlesel huzursuzluklara tanık oldu ve birçoğu Rajapaksa ve ailesi liderliğindeki eski hükümeti ada ulusunun ekonomisini kötü idare etmekle suçluyor. Hükümet, uluslararası borcunu ödemeyi reddederek Nisan ortasında iflasını ilan etti.

22 milyonluk bir ülke olan Sri Lanka, son yetmiş yılın en kötüsü olan ve milyonlarca insanın yiyecek, ilaç, yakıt ve diğer temel ihtiyaç maddelerini satın almak için mücadele etmesine neden olan eşi görülmemiş bir ekonomik kargaşanın pençesinde. Sri Lanka’nın toplam dış borcu 51 milyar dolar.

(Başlık dışında, bu haber NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)


Kaynak : https://www.ndtv.com/world-news/ex-sri-lanka-president-rajapaksas-singapore-visit-pass-extended-by-14-days-report-3197766

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir