İkinci Güçlendirici Atış | Sağlıklı UNH


Başka Bir Covid Güçlendirici Almayı Düşünmeli misiniz?

Koronavirüsten tamamen korunmuş hissediyor musunuz? Dünyanın dört bir yanındaki insanlar kendilerini ve çevrelerindekileri virüsten daha iyi korumak için iki aşı aldı ve hatta bazıları ek bir güçlendirici aşı aldı. Şimdi ikinci bir güçlendirici atış yapıp yapmamanız konusunda bir soru var.

bu FDA daha yaşlı Amerikalılar ve bağışıklığı baskılanmış olanlar için ek güçlendirici atışlara izin verdi. Bu karar, bazılarını gösteren mevcut kanıtlar nedeniyle verildi. korumanın azalması zaman içinde bu insan gruplarında Covid-19’a yakalanmanın ciddi sonuçlarına karşı. İkinci bir güçlendirici atışın etkileri hakkında yapılacak çok daha fazla araştırma var, ancak faydaları potansiyel risklerden daha ağır basıyor gibi görünüyor.

Kim Faydalanır?

Birçok Amerikalının sahip olduğu bir soru kim yararlanır en çok ikinci bir güçlendirici atış almaktan. Mevcut sınırlı kanıtlara göre, yalnızca bağışıklığı baskılanmış veya 65 yaşından büyük kişiler ikinci aşıdan fayda görecektir. Covid kaynaklı komplikasyon riskiniz çok yüksekse, ek aşı yaptırmayı ciddi olarak düşünmelisiniz.

İkinci bir güçlendirici almanın yardımcı olup olmayacağı hala belli değil bulaşmayı önlemek çevrenizdekiler, ancak bunun olacağına inanmak mantıklı. Azalan enfeksiyonlar, birinin virüsü bulaştırma olasılığının daha düşük olması anlamına gelmelidir.

Çekimi Ne Zaman Yapmalıyım?

Senin koruma Sadece birkaç ay sürdüğü için, bir güçlendirici aldıktan sonra virüse karşı hızla azalır. Bağışıklık sisteminizin yeniden canlanması yaklaşık bir hafta sürer ve bundan sonraki iki ila üç ay içinde antikorlarınız azalmaya başlar. Seyahat etmeyi planlıyorsanız ve destek için uygunsanız, maksimum korumaya sahip olmak için ayrılana kadar beklemeniz yararlı olabilir. Yakın zamanda Covid olduysanız, ek bir güçlendiriciye ihtiyacınız olmamalıdır. Virüsün bulaşması, aynı antikorları ürettiği için kendi içinde bir güçlendirici gibidir.

Herhangi Bir Dezavantajı Var mı?

Aşının kendisi ezici bir çoğunlukla güvenlidir, ancak yan etkiler herhangi bir aşı ile gelen. Ateş, baş ağrısı, eklem ağrıları ve yorgunluk yaşayabilirsiniz. Ayrıca virüse dördüncü kez maruz kalmanın, bağışıklığınızı üçüncü kez olduğundan daha güçlü hale getirmediğini gösteren bazı kanıtlar da var.

Sonuç olarak

Sonuç olarak, daha yaşlıysanız veya bağışıklık sisteminiz zayıfsa, dördüncü bir güçlendirici atış, bundan faydalanabilecek olanlar için harika bir seçenek. Bununla birlikte, sağlığınız iyiyse ve tüm aşılarınız varsa ve bir destek aşısı aldıysanız, dördüncü takviyeye ihtiyacınız olmayabilir. Ellerinizi yıkayarak, sosyal mesafeyi uygulayarak ve kendinizi hasta hissederseniz test yaptırıp tecrit ederek topluluğunuzu güvende tutmak için üzerinize düşeni yapmaya devam edin!


Kaynak : https://www.unh.edu/healthyunh/blog/covid-19/2022/07/second-booster-shot

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir