Liz Truss, Rishi Sunak ile Tartışması Sırasında Ev Sahibi Bayılınca Şok Oldu


“Aman Tanrım!” şaşkın bir Liz Truss haykırdı

Londra:

İngiltere’nin bir sonraki başbakanı olmak için yarışan iki Muhafazakar aday arasındaki en son televizyon tartışması, moderatörün sahnede bayılmasının ardından Salı akşamı aniden kesildi.

Eski maliye bakanı Rishi Sunak ile Dışişleri Bakanı Liz Truss arasında medya kralı Rupert Murdoch’un yeni “TalkTV” kanalıyla ilgili tartışmanın canlı görüntüleri, bir saat süren etkinliğin yarısında aniden kesildi.

Birkaç dakika önce Truss, önündeki çarpma sesi yayını yutarken yüzünde şok bir ifadeyle cümlenin ortasında konuşmayı bırakmıştı.

“Aman Tanrım!” diye bağırdı Truss, tartışma moderatörü TalkTV’nin siyasi editörü Kate McCann’in kameranın önünde durduğu yere doğru yürümek için podyumundan ayrılmadan önce.

Nisan ayında yayın hayatına başlayan ve The Sun gazetesinin yanında tartışmaya ev sahipliği yapan TalkTV kanalı daha sonra McCann’in bayıldığını doğruladı.

Kısa bir açıklamada, “İyi olmasına rağmen, tıbbi tavsiye, tartışmaya devam etmememiz gerektiğiydi” diye ekledi.

Kısa bir gecikmenin ardından kanalın stüdyosundan yayına başlayan bir diğer TalkTV sunucusu Ian Collins, adayların münazaraya katılan küçük izleyicilerle kamera dışında soru-cevap oturumuna devam ettiklerini söyledi.

Truss olaydan yaklaşık bir saat sonra “@KateEMcCann’ın iyi olduğunu duymak rahatladı” diye tweet attı.

“Böyle güzel bir tartışmanın bitmesi gerektiği için gerçekten üzgünüm” dedi.

Sunak, moderatörün iyileştiğinin söylenmesinin “iyi haber” olduğunu Twitter’dan da dile getirdi.

“Harika bir tartışmaydı ve kısa bir süre sonra tekrar ızgara yapmayı dört gözle bekliyorum!” ekledi.

Etkinlik, The Sun’ın siyasi editörü Harry Cole’un Covid-19 için pozitif test ettikten sonra Salı günü erken saatlerde eş moderatörlükten çekilmek zorunda kalmasından sonra zaten talihsizlik tarafından vurulmuştu.

Sunak ve Truss, ikilinin Pazartesi gecesi BBC’de ateşli bir tartışmayla karşı karşıya gelmesinin ardından 24 saat içinde ikinci oldu.

İkili, Muhafazakarların yeni lideri ve dolayısıyla başbakan olmak için ikinci turda yarışıyor ve iktidar partisinin yaklaşık 200.000 üyesi önümüzdeki ay oylamaya hazırlanıyor.

Giden başbakan Boris Johnson’ın yerini alacak kazanan 5 Eylül’de açıklanacak.

(Bu hikaye NDTV personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)


Kaynak : https://www.ndtv.com/world-news/video-liz-truss-shocked-as-host-faints-during-debate-with-rishi-sunak-3198277

SMM Panel Viski Fiyatları Geçici Mail pdf indir pdf kitap indir ilahi sözleri 1984 pdf türkçe pdf minecraft premium satın al ilahi sözleri Selçuk Sport Apk İndir